Strona 1 z 1

IPS TOKARKA

: 12 sty 2018, 18:47
autor: mryellow
Witam, na czym polega naprawa gwintu w IPS? Ni w ząb nie kumam tego xd. Zauważyłem również, że przy fazach i wyokrągleniach w powstałym kodzie nie ma kompensacji promienia ostrza ale w polach podaje się promień naroża. Rozumiem, że sterownik to przelicza i wyrzuca kod z uwzględnieniem promienia? Ale co ciekawe już przy skrawaniu przy pomocy konturu pojawia się G41/42/40. Używacie w ogóle IPS'a. Wady/Zalety? Odczucia? Jeżeli chciałbym napisać program dla wałka z rowkiem, gwintem, wierceniem, wytaczaniem to kontur zadawać bez uwzględnienia tych operacji? A potem tylko po obróbcie zgrubnej i wykańczającej na konturze dokładać: rowek, gwint itd.? Teraz z innej beczki xd Czy widok narzędzi w live image jest taki badziewny? tj. narzędzie w formie kresek? Takie to jest w Haas'ie?

Re: IPS TOKARKA

: 12 sty 2018, 20:08
autor: WZÓR
http://www.helmancnc.com/thread-repair- ... cnc-lathe/

O live image nic nie napiszę , bo nie bawiłem się tym cudem.

Mariusz.

Re: IPS TOKARKA

: 12 sty 2018, 21:36
autor: mryellow
nic tam nie ma o idei naprawiania gwintów xd Będę improwizował. Rozumiem, że chodzi o gwint który uległ uszkodzeniu w wyniku uderzenia w coś tj. pewne zwoje są zgniecione? I ta nakładka pozwala na nowo przetoczyć gwint? Tyle i aż tyle? Bo nie wiem co innego można naprawiać w gwincie?

Re: IPS TOKARKA

: 13 sty 2018, 09:34
autor: WZÓR
mryellow pisze:
12 sty 2018, 21:36
nic tam nie ma o idei naprawiania gwintów xd Będę improwizował. Rozumiem, że chodzi o gwint który uległ uszkodzeniu w wyniku uderzenia w coś tj. pewne zwoje są zgniecione? .....
Niekoniecznie musi być zniszczony.
..... zrobiłeś gwint na wale , zdjąłeś z maszyny i wysłałeś do klienta.
Nie miałeś sprawdzianu , więc zrobiłeś go na ,, czuja".
Okazało sie , że jest z lekka za ciasny ( nakrętka nie chce się wkrecać) i trzeba go poprawić.

Ot , i masz odpowiedź na swoje pytanie
.... Bo nie wiem co innego można naprawiać w gwincie?
Mariusz.