HAAS VF1 przeciążenie narzędzia ustawienia

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
einstein
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 595
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

HAAS VF1 przeciążenie narzędzia ustawienia

#1

Post napisał: einstein » 14 maja 2016, 19:16

Nie mogę w opcjach haasa znaleźć opcji by haas wstrzymał program (stop) gdy narzędzie się zużyje. Znalazłem opcje gdzie mogę sprawdzić max obciążenie narzędzia i próg przeciążenia, ale nie mogę znaleźć opcji co ma robić jak będzie przeciążenie.
Mogę zmienić wartość o ile procent może wzrosnąć obciążenia narzędzia, ale nie mogę wpisać z ręki wartości maksymalnej. Mogę ją jedynie wyzerować, a po pierwszym przeleceniu programu wartość zostanie zapamiętana.
Czy ktoś pamięta, gdzie się ustawia co ma robić sterownik jak przekroczę obciążenie?
Sprawa pilna, bo dziś załatwiłem już głowicę, nie zdążyłem zatrzymać programu i głowicę diabli wzięli, a jutro mam 14h frezowania i nie chcę robić więcej strat.



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7967
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: HAAS VF1 przeciążenie narzędzia ustawienia

#2

Post napisał: WZÓR » 14 maja 2016, 21:03

einstein pisze:Nie mogę w opcjach haasa znaleźć opcji by haas wstrzymał program (stop) gdy narzędzie się zużyje. ....
To nie jest tak jak myślisz :grin:
Będziesz frezował głowicą , stracisz płytki , narzędzie nabierze fioletowego koloru , a maszyna i tak programu nie zatrzyma ...... , chyba , że wywali serwa.

Jeśli robisz jakąś obróbkę seryjną lub głowica pracuje z podobnymi parametrami możesz w ekranie "obciążenie wrzeciona" w Current commands ustawić sobie limit obciążenia na podstawie pierwszego detalu (dodając do obciążenia na nowych płytkach 2-5%). W settingu 84 ustaw "beep" (maszyna będzie pikać jak przekroczy obciążenie i wtedy wymieniasz płytki).

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


MoldMichal
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 307
Rejestracja: 03 mar 2012, 12:04
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post napisał: MoldMichal » 15 cze 2016, 15:45

można zamiast beep ustawić stop i maszyna stanie tak jakbyś dal stop ;]
Pozdrawiam Michał

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”