Witam.
Pierwszy raz korzystam z konika w tokarce Haas SL20. Muszę przetoczyć pręt z mosiądzu średnicy 25mm na długości 250mm. Jakie zastosować ciśnienie na koniku? Od ilu do ilu PSI mogę używać. Do ilu obrotów ograniczacie wrzeciono pracując z kłem. Będę wdzięczny za każdą informacje. Pozdrawiam.
: 04 sty 2016, 20:36
autor: WZÓR
Nad regulatorami masz/ powinieneś mieć tabelę.
.... a jak nie , to patrz : instrukcja obsługi.
.... myślę , że 100 - 120 PSI powinno być OK.
Praca z kłem nie wymaga jakiś tam specjalnych ograniczeń obrotów.
..... , zakładam , że kieł ten jest porządnej marki , a nie z demobilu , w których łożyska idą z dymem .
Mariusz.
: 04 sty 2016, 21:23
autor: mzaik
Dziękuję za podpowiedź. Kieł obrotowy Rohm
Re: Haas SL20. Ciśnienie konika
: 04 sty 2016, 22:54
autor: WZÓR
mzaik pisze:Witam.
Pierwszy raz korzystam z konika w tokarce Haas SL20. ....
Dziękuje za rady i filmik. Okazało się że używany przeze mnie kieł Rohma ma zużyte łożyska. Obroty maksymalne jakie mogłem zastosować to 800 powyżej pojawiały się duże wibracje i drgania. W żaden sposób nie mogłem uzyskać dobrej powierzchni a kieł strasznie szumiał. Muszę kupić nowy kieł obrotowy ze stożkiem czwórką. Jakich firm kły polecacie a od jakich się trzymać z dala?
: 06 sty 2016, 13:21
autor: WZÓR
mzaik pisze:Dziękuje za rady i filmik. Okazało się że używany przeze mnie kieł Rohma ma zużyte łożyska. Obroty maksymalne jakie mogłem zastosować to 800 powyżej pojawiały się duże wibracje i drgania. W żaden sposób nie mogłem uzyskać dobrej powierzchni a kieł strasznie szumiał. Muszę kupić nowy kieł obrotowy ze stożkiem czwórką. Jakich firm kły polecacie a od jakich się trzymać z dala?
Nie ma co za bardzo kasą szastać .
Ja używam Bison-a