Tokarka Haas jakie oprawki B2 i B4 czy może B1 i B3 (VDI)

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#21

Post napisał: Pneumokok » 29 wrz 2015, 21:11

Jonecki pisze: 3. Jak to sobie ktoś wyobraża... toczenie nożami/wytaczakami z B1/B3 i obrotami M4, po czym wiercenie i tak musi dać na M3 chyba ze ma "lewe" wiertła. Ciekawie to będzie wyglądało: M4S2000 po czym M3S2000
Nie rozumiem co w tym dziwnego. Ja stosowałem oprawki lewe ze względu na fakt, że całe ostrze ładnie widać. Wiertła miałem prawe i na cyklu wiertarskim miałem M3, a na nożach i wytaczakach M4. Pracowałem na DMG NEF 400. I oczywiście głowica miała możliwość mocowania oprawek prawych - stosowałem to tylko w jednym przypadku - jak toczyłem gwint prawy żeby maszyna toczyła gwint od konia do wrzeciona.


Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Tagi:

Awatar użytkownika

-=JaNeK=-
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 265
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:34
Lokalizacja: WarSZawkA

#22

Post napisał: -=JaNeK=- » 21 paź 2015, 10:10

4. Wymiana płytki: sterowanie Haasa niestety nie jest tak rozbudowane jak HH i o wymianie płytki w środku obróbki możemy zapomnieć. Pozostaje reset - wymiana płytki - start z odpowiedniego bloku programu. Z drugiej strony Haas'y nie mają przejazdów po 2-3metry w osi Z i 99% detali do przejazdy robocze 0-150mm więc sensu wymiany płytki w trakcie jednego przejazdu roboczego raczej nie ma.
a o funkcji odjazdu w trakcie programu słyszał?



na HAAS'ie lepiej używać noży prawych a oprawek lewych z prozaicznej przyczyny, przy takiej konfiguracji mamy mniejsze szanse na uszkodzenie sondy pomiarowej ponieważ cały nóż jest nad nią a nie pod. Dla samej maszyny nie ma znaczenia na jakich oprawkach i nożach pracujemy.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki, stoły, podajniki
FANUC - frezarki, tokarki, automaty wzdłużne

Instrukcje HAAS są dostępneTU

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”