magazyn narzedzi haas vf5

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
grzeszko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 03 lip 2012, 20:36
Lokalizacja: Tarnów

magazyn narzedzi haas vf5

#1

Post napisał: grzeszko » 07 wrz 2015, 15:12

witam, mam pytanie.od czasu do czasu robie duże detale i duże otwory. w zwiazku z tym czasami potrzebuje narzedzi wiekszych niż fi 100, robie chyba tak jak ma być, tj szukam wolnego gniazda w magazynie, jak nie ma po obu stronach narzedzia oznaczam kubełek jako :L;, ale czasami jakoś to robie jak na przykład ostatnio że oznaczyłem nr T21 jako L a T1 mi maszyna usunęła i nie mozna go było wywołać. troche pisze to chaotycznie bo nie za bardzo wiem jak opisać ten problem, po skonczonej serii wyciągnąłem narzedzia i pousówałem Lki ale T1 dalej vbyło zablokowane i pomogło wył maszyny z tyłu i ponowne wł.
ktoś wie o co mi właściwie chodzi?:D

drugie pytanie czy da sie w settingach ustawić aby magazyn narzedzi nie był chaotyczny? tj w nr 1 było T1 itd.?


dopiero się uczę

Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: magazyn narzedzi haas vf5

#2

Post napisał: WZÓR » 08 wrz 2015, 10:08

grzeszko pisze:witam, mam pytanie.od czasu do czasu robie duże detale i duże otwory. w zwiazku z tym czasami potrzebuje narzedzi wiekszych niż fi 100, robie chyba tak jak ma być, tj szukam wolnego gniazda w magazynie, jak nie ma po obu stronach narzedzia oznaczam kubełek jako :L;, ale czasami jakoś to robie jak na przykład ostatnio że oznaczyłem nr T21 jako L a T1 mi maszyna usunęła i nie mozna go było wywołać. troche pisze to chaotycznie bo nie za bardzo wiem jak opisać ten problem, po skonczonej serii wyciągnąłem narzedzia i pousówałem Lki ale T1 dalej vbyło zablokowane i pomogło wył maszyny z tyłu i ponowne wł.
ktoś wie o co mi właściwie chodzi?:D ...
Poczytaj uważnie instrukcję obsługi.
A jak będzie problem to na Hot Line.
...
drugie pytanie czy da sie w settingach ustawić aby magazyn narzedzi nie był chaotyczny? tj w nr 1 było T1 itd.?
Parasol - nie ma sprawy.
.... , a jak to sobie wyobrażasz na magazynie bębnowym ?
Zrób kilka razy wymianę obserwując zmianę kubka jednego narzędzia i zobaczysz jak maszyna to miesza pamiętając przy tym jaki to nr. narzędzia.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
grzeszko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 03 lip 2012, 20:36
Lokalizacja: Tarnów

#3

Post napisał: grzeszko » 09 wrz 2015, 01:21

Ok, juz sam doszedlem do rozwiazania. Wiec jesli oznaczy sie duze narzedzie pod :L: to automatycznie maszyna wylacza 2 gniazda po obu stronach tego narzedzia, pojawia sie 0.
Gdy usuniemy :L: liczby 0 dalej zostaja wiec trzeba zobaczyc jakich numerow nam brakuje najechac kursorem na te pozycje wybrac przykladowo 6 i write i juz narzedzie T6 zostaje znalezione przez maszyne :)
dopiero się uczę

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”