Alarm 250 Błąd danych programu

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
soulfly3
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2013, 19:48
Lokalizacja: Chorzów

Alarm 250 Błąd danych programu

#1

Post napisał: soulfly3 » 10 kwie 2014, 19:44

Witam

Pracuję na tokarce Sl20. Podczas tworzenia nowego programu wygenerowały się następujące alarmy:
250 - Błąd danych programu
251 - Błąd struktury danych programu
212 - Błąd integralności programu

Numer tego felernego programu jest teraz poprzedzony wykrzyknikiem (! o00599). Nie można go wybrać, edytować a co najgorsze usunąć.

W opisie wyżej wymienionych alarmów jest napisane: Niepoprawny program. Zapisz wszystkie programy na dysk, usuń wszystko, następnie przeładuj.

No to skopiowałem wszystko na pendrive i teraz próbuję wyczyścić zawartość pamięci maszyny ale niestety się nie da, bo ciągle generowany jest Alarm 250.

Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

slaw277
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 94
Rejestracja: 13 lip 2005, 22:30
Lokalizacja: Bielsko Biała

#2

Post napisał: slaw277 » 12 kwie 2014, 08:16

Witam,

miałem ten sam problem.

Błędy te pojawiają poprzez nadpisywanie istniejących programów przez nowe o tych samych nazwach.

Zawsze przed wrzuceniem nowego programu o tej samej nazwie usuń z pamięci stary i dopiero zapisz nowy.

U mnie musiał interweniować serwis - wgrali soft na nowo - pół godzinki roboty i gotowe.

Sam tego nie obejdziesz bo doszło do logicznego uszkodzenia pamięci.

Też próbowałem różnych historii z pomocy haasa ale nic nie pomogło typu zgranie całej pamięci programów wykasowanie na kompie tego wadliwego i wgranie na nowo.

Pozdrawiam.
Sławek

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7972
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#3

Post napisał: WZÓR » 12 kwie 2014, 15:02

slaw277 pisze:... Błędy te pojawiają poprzez nadpisywanie istniejących programów przez nowe o tych samych nazwach. ...
Też mi się zdarza czasami wcisnąć do pamięci program o tej samej nazwie / numerze.
.... klikam,,Y '' przy ,, nadpisz'' i problem z głowy .

p.s.

..... takich cyrków jak @soulfly3 przy swojej maszynie nie miałem.

Mariusz
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
soulfly3
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2013, 19:48
Lokalizacja: Chorzów

#4

Post napisał: soulfly3 » 12 kwie 2014, 16:11

Ja również wielokrotnie nadpisywałem programy i nie było problemów. Aż do teraz...

Spróbowałem nadpisać ten uszkodzony program nowym, o tej samej nazwie napisanym na komputerze. Po zapytaniu czy program ma zostać nadpisany zatwierdziłem Y i znowu pojawił się Błąd danych programu.

Na jakimś amerykańskim forum ten problem także był opisywany, większość zgodnie twierdziła że musi go rozwiązać serwis.

Co prawda maszyna działa poprawnie. Da się wybrać inne programy, ale za każdym razem trzeba kasować te błędy co jest dosyć irytujące.

Tylko z drugiej strony czy praca w systemie zawierającym błędy nie jest ryzykowna?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

slaw277
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 94
Rejestracja: 13 lip 2005, 22:30
Lokalizacja: Bielsko Biała

#5

Post napisał: slaw277 » 14 kwie 2014, 07:52

Witam,

nie nadpisujcie w ten sposób programów, serwisant mi powiedział, że jeżeli dalej będę nadpisywał jak wymieniliście to prędzej czy później błąd znów się pojawi.

U mnie też nigdy nie był tego problemu, mam maszynę już 2 lata od nowości, codziennie po kilkanaście razy nadpisywałem i był k aż do zeszłego tygodnia gdzie pojawiły się te błędy.

Uważajcie na to. Lepiej skasować program i wgrać na nowo niż nadpisać - to są słowa serwisanta.

Sławek

Awatar użytkownika

ryby007
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 456
Rejestracja: 04 cze 2007, 18:49
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

#6

Post napisał: ryby007 » 14 kwie 2014, 19:19

Raz mi wywaliło alarm 250 ale po restarcie doszedł do siebie. Jednak teraz nie będę ryzykował już nadpisywania :roll:
W-T-C ®
https://1drv.ms/f/s!AoMcp_0y4nYkb5WJ3UtJdxSjqTE?e=hoESQ2


rokopl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 28 kwie 2009, 10:21
Lokalizacja: sycow

#7

Post napisał: rokopl » 14 kwie 2014, 22:44

witam!

A czy odblokowales w seting 23 (chyba 23 ZNAJDZ GO), ktory blokuje zapis i usuwanie programow z numerami 9. Ten seting musi byc odblokowany aby bylo widac programy z numerami 9... na liscie programow!

1)Musisz zgrac wszystkie programy lacznie z tymi zaczynajacymi sie na 9...

2) kasuje wszystkie lacznie z tymi zaczynajacymi sie na 9....

3) Wloz pamiec i wgraj wszystkie z powrotem do maszyny

4) zablokuj seting 23 (chyba 23 TZN TEN KTORY ODPOWIADA ZA PLIKI Z 9....)

Jesli to nie pomoze to chyba serwis i ok 700pln(w zaleznosci ile km zrobi serwis do ciebie)
pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”