Ustawienie konika_Tokarka SL-30

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
magg11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2009, 14:44
Lokalizacja: wrocław

Ustawienie konika_Tokarka SL-30

#1

Post napisał: magg11 » 20 mar 2012, 13:29

Mam problem z alarmem który mi się pojawia:

(T) - podregulowanie konika

W oknie z ustawieniami wpisałem:

Kąt kła - 60 st
Średnica kła - 18mm
Długość kła - 65mm
Położenie TS - -577 (Podjechałem ręcznie koniem na B-577, oparłem detal o kieł, zacisnąłem uchwyt i docisnąłem jeszcze konikiem, wymiar zmienił się o 0.5, bazę na czole złapałem na końcu)
Korekcja - -578mm (Nie wiem czy to jest dobrze)
Odległość wycofania - 50mm
Odl do przodu - 50mm
Prześwit X - -402mm
Prześwit Z - 0mm

Ciśnienie na koniu 150psi, nie bardzo rozumiem wszystkie ustawienia. Alarm wyświetla mi się po zrealizowanej komendzie M21.

Proszę o pomoc


Zmieniłem ustawienie "Korekcja TS" na -1 i poszło, parametr 107 się zmienił na mniejszy i tak to chyba powinno być, ale jak to się powinno robić to tak do końca nie wiem. Jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć "po ludzku" jak się wszystko powinno ustawiać byłbym wdzięczny, w instrukcji nie jest to zbyt jasno wytłumaczone.



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Ustawienie konika_Tokarka SL-30

#2

Post napisał: WZÓR » 20 mar 2012, 15:18

magg11 pisze:...Położenie TS - -577 (Podjechałem ręcznie koniem na B-577, oparłem detal o kieł, zacisnąłem uchwyt i docisnąłem jeszcze konikiem, wymiar zmienił się o 0.5, bazę na czole złapałem na końcu)...
Wpisz;
#105 wartość 582.
#107 wartość -582.
#106 wartość 3.

.... i daj znać , czy coś się zmieniło.
magg11 pisze: .... Jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć "po ludzku" jak się wszystko powinno ustawiać byłbym wdzięczny, w instrukcji nie jest to zbyt jasno wytłumaczone.
Bo instrukcja w tym przypadku jest do bani ..... też miałem z tym problemy na SL-20 :smile:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
magg11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2009, 14:44
Lokalizacja: wrocław

#3

Post napisał: magg11 » 21 mar 2012, 10:57

Wpisałem te wartości ale na razie nie przetestuje bo zajechałem trochę kieł (czekam na obrotowy). Zaczynam łapać o co w tym chodzi, rzeczywiście w tej instrukcji bzdury piszą.
Dzięki z pomoc Mariusz :wink:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#4

Post napisał: WZÓR » 21 mar 2012, 15:23

magg11 pisze:Wpisałem te wartości ale na razie nie przetestuje bo zajechałem trochę kieł...
Na ,,zajechanym'' też możesz przeprowadzić test.
Wpisz w MDI M21; , kliknij klawisz CYCLE START .... , jak wartości w # będą dobre , to kieł podeprze detal obrabiany nie wyświetlając Alarmu .

p.s.
....(czekam na obrotowy). ....
Nie kupuj chińszczyzny ....... już jednego zajechałem. :mrgreen:

informacja dodatkowa;


#107 - określenie punktu trzymania konika od referencji maszyny. [Dojeżdżamy konikiem do materiału za pomocą klawiszy TS, patrzymy na pozycję maszynową osi B i odejmujemy od niej jeszcze 10mm, wpisujemy tą wartość do settingu 107]

#121 - określenie czy maszyna ma generować alarm w przypadku gdy jest zadane polecenie M21 a konik nie trzymania detalu.

#145 - definiuje czy maszyna ma generować alarm, w przypadku gdy po wciśnięciu przycisku Cycle Start konik nie trzyma detalu.


Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
magg11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2009, 14:44
Lokalizacja: wrocław

#5

Post napisał: magg11 » 22 mar 2012, 11:35

Wszystko poszło gładko, bez żadnych alarmów.

Nie kupuj chińszczyzny ....... już jednego zajechałem. :mrgreen:
Zamówiłem z Bison-Bial wyglądają dość solidnie a i cenowo nie odstraszją,mam kilka produktów od nich, ale kła jeszcze nie testowałem. Co do chińszczyzny to mnie na nią nie stać. :mrgreen:
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”