Czy z ST-10 da się zrobić automat tokarski?

Dyskusje na temat maszyn HAAS

zdzicho
Posty w temacie: 3

#11

Post napisał: zdzicho » 26 wrz 2011, 13:53

Torazu pisze:Krzywki sa strasznie wolne... Juz nie mowie o serwisie :twisted:
Zależy jakiej generacji . Są taki ,które robią detal w 3 s( szesciowerzecionowe), kilkunastoletnie kosztują powyżej 100K euro.



Tagi:


Autor tematu
kefa
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 10
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:43
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post napisał: kefa » 26 wrz 2011, 13:56

zdzicho, nie stać mnie na razie na taką maszynę, ale właśnie za 5-6 lat, kto wie. :-) Bardziej interesują mnie takie, które mogę kupić teraz za 5-10k + zrobić ich remont. Jestem w stanie wymieścić się w takim budżecie?


zdzicho
Posty w temacie: 3

#13

Post napisał: zdzicho » 26 wrz 2011, 14:03

Ok ,ale to jest od razu o wiele wolniejsze i tu powstaje dylemat droga i szybka maszyna ,czy wolna i tania . Musisz sam zdecydować.100 tys miesięcznie to jednak wyzwanie,jeszcze na jedna zmianę.
O remoncie to nawet nie myśl ,bo to okropne pieniądze kosztuje. Szukaj czegoś co jeszcze da z siebie coś wycisnąć ,przy niewielkich nakładach.
Sprawdź u nich ,sporo się dowiesz i nie musisz się rozczarowywać ,że rzeczywistość nie sprostała założeniom. www.agus-spruch.pl/


Autor tematu
kefa
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 10
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:43
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post napisał: kefa » 26 wrz 2011, 14:21

zdzicho, dziękuję za linka! Na pewno się z nim zapoznam. :-) Tutaj nie chodzi o to aby się rozczarowywać ale aby to po prostu działało. :-) Jestem gotowy na to aby kupić automat cnc aczkolwiek raczej jednowrzecionowy (powiedzmy, że budżet na maszynę + sprzęt pomocniczy typu podajnik prętów wynosi 300 000zł), aczkolwiek o ile istnieje możliwość zrobienia takich rzeczy w podobnym czasie na czterech maszynach "manualnych", które są zasadniczo wolniejsze ale również tańsze (i bardziej awaryjne) to warto się chyba nad tym zastanowić i z zysku kupić droższą, lepszą maszynę po dwóch latach. Zwłaszcza, że te elementy, o których piszę są naprawdę proste.

Ile według Ciebie może kosztować taki remont maszyny?

Pozdrawiam
kefa


zdzicho
Posty w temacie: 3

#15

Post napisał: zdzicho » 26 wrz 2011, 14:29

Pan Spruch ci powie ,ale wszystko zależy co się chce sie robić. Przystępny człowiek i doskonale zna się na automatach i jest w stanie określić ci ,czy dany model spełni twoje oczekiwania. Przerabia nawet podobno krzywkowe na cnc. A jesli chodzi o serwis to tez go znajdziesz u tego pana.
Pisałem o ,,rozczarowaniu" w tym sensie ,że możliwości mogą nie sprostać oczekiwaniom np w sensie wydajnosci.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 14:34 przez zdzicho, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
kefa
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 10
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:43
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post napisał: kefa » 26 wrz 2011, 14:30

zdzicho, dziękuję za wiadomość! Na pewno się z nim skontaktuję! :-)


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#17

Post napisał: czort » 26 wrz 2011, 14:50

Witam
To o ile są wolniejsze zależy od wielu czynników. Począwszy od generacji automatu (to jest około 100 lat historii zatem wiele się w tym czasie zmieniało ) na operacjach potrzebnych do wykonania przedmiotu skończywszy. Trzeba to policzyć dla konkretnych detali bo tak to można sobie gdybać zarówno o automatach wielowrzecionowych jak i o wygranej w totka. Chyba najlepiej by było wziąć rysunki i udać się z tym od technologa(mylę ze na forum ktoś taki powinien się znaleźć) niech oszacuje czas na takiej i takiej tokarce a potem Koledze zostaje tylko decyzja (a możliwości jest co najmniej kilka ). Takie szacowanie czasu obróbki tez budżetu Kolegi raczej nie zrujnuje.

Pozdrawiam.


Autor tematu
kefa
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 10
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:43
Lokalizacja: Wrocław

#18

Post napisał: kefa » 26 wrz 2011, 14:51

czort, oczywiście, że nie zrujnuje i chętnie skorzystam z tej propozycji, jeżeli będę wiedział do kogo się zwrócić. Zaraz postaram się napisać odpowiedni post z zapytaniem na forum. Ewentualnie może możecie kogoś konkretnego polecić? :-)

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc!
kefa


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#19

Post napisał: czort » 26 wrz 2011, 18:36

Niestety polecić nie umiem. Ale zaczął bym od człowieka ze strony poleconej przez Kolegę Zdzicho .


Pozdrawiam


Autor tematu
kefa
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 10
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:43
Lokalizacja: Wrocław

#20

Post napisał: kefa » 26 wrz 2011, 19:06

czort, mimo wszystko dziękuję za pomoc! Do poleconej firmy przez Zdzicho już się odezwałem. :-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”