Toczenie podcięcia technologicznego

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
sqblak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2010, 21:27
Lokalizacja: aasd

#11

Post napisał: sqblak » 18 gru 2010, 12:07

-=JaNeK=- pisze:W tym programie koniecznie więc musi być włączony typ 2 (X i Z w linijce pod G71).
To niestety rozwiązuje tylko problem w osi X. Po włączeniu typu 2 można 'cofać się' w X czyli tak jak już pisałem można zrobić podcięcie typu C ale w osi Z współrzędna i tak musi cały czas rosnąć (właściwie to maleć bo w stronę -Z)

Ja problem rozwiązałem zmieniając podcięcie właśnie na typ C (bo akurat mogłem) ale w ogólnym przypadku raczej trzeba zrobić tak jak pisałeś tzn.
-=JaNeK=- pisze:zrobić G71 bez podcięcia i zostawić naddatek na wykończenie i dopisać promień pomiędzy liniami konturu
A co do symulacji na komputerze w CIMCO też poszło bez problemu (i wiele innych niedociągnięć też przeszło bez błędu) więc widać jak bardzo nie można ufać tego typu programom :neutral:



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#12

Post napisał: WZÓR » 18 gru 2010, 12:53

sqblak pisze:...A co do symulacji na komputerze w CIMCO też poszło bez problemu (i wiele innych niedociągnięć też przeszło bez błędu) więc widać jak bardzo nie można ufać tego typu programom :neutral:
Witam
Nie możesz tak sądzić , gdyż nie wiemy jak zachowałyby się w tym przypadku maszyny na innym sterowaniu.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”