Tytan + kress?

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.
Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11

Post napisał: zacharius » 10 wrz 2017, 16:21

Avalyah pisze: Jeszcze zobaczę, ale wydaje mi się, że kressa zmieszczę
może i tak, lipa się zaczyna kiedy trzeba frezować frezem np 3mm w przy wrzecionie


Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły

Tagi:

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#12

Post napisał: senio » 10 wrz 2017, 16:22

Avalyah pisze:Ze względu na koszty (do osi X mam przygotowany 3Nm silnik od dawna do wymiany, więc mógłbym go w końcu wymienić i wtedy zostałby mi wolny 4Nm, do tego tylko sterownik za 150zł i tyle kosztów) pewnie bym te 4Nm dał i przełożenie 1:4.
Myślę że bez najmniejszego problemu 4Nm na przełożeniu 1:4 da sobie radę. Wbrew pozorom nie ma wielkich sił przy frezowaniu kresem w kolorowych. Zawsze możesz zagłębienie dobrać tak żeby było wszystko dobrze dopasowane do frezu, materiału, szybkości posuwu etc. Jak temat pociągniesz, twoja największa praca wtedy będzie przed komputerem. Maszynę raz ustawisz i dalej wymieniasz tylko materiał. Kiedyś też kombinowałem różne dziwaczne mechanizmy, przystawki i inny szpej. Teraz co tylko mogę i się da, dostosowuję tak aby samo się zrobiło. Wiele rzeczy robić na manualu to abstrakcja i strata czasu. A skoro masz już silniki zamontowane, to wg mnie tą drogą trzeba dalej podążać. Paski się nie rozciągają. Wiele maszyn pracuje na paskach. Poczytaj sobie działy o frezarkach czy tokarkach CNC.
Avalyah pisze:Własne sterowanie napisałem, więc musiałbym je trochę rozszerzyć do pełnej 4 osi, ale do podstawowych zastosowań czyli sam obrót o zadany kąt to jest chwila, więc z tym nie będę miał problemu.
Oś obrotowa pracuje w stopniach. Masz 360 stopni i w g-kody podajesz obrót w stopniach.


Autor tematu
Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2351
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#13

Post napisał: Avalyah » 11 wrz 2017, 19:28

Dziękuję serdecznie wszystkim Kolegom za cenne rady. Temat odkopię za jakiś czas, jak będę miał trochę więcej czasu, żeby wymyślić, jak to wszystko rozwiązać i przedstawię już konkretniejszy plan.

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re:

#14

Post napisał: senio » 31 gru 2017, 16:33

W starym roku jeszcze zrobiłem to już porządnie na stałe :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”