pomocy jaka to tokarka zdjecie

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
anubis507
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 27
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:25
Lokalizacja: ŻYWIEC

#11

Post napisał: anubis507 » 05 wrz 2017, 20:43

już wszystko ok dzięki ale nie mogłem znaleźć gdzie jest wytnij



Tagi:

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#12

Post napisał: pioterek » 06 wrz 2017, 07:43

anubis507 pisze:PROSZĘ O POMOC zakupiłem tokarkę i nic nie mogę znaleźć ani zdjęcia ani dtr
To poczytaj i się naucz jak najwięcej, możesz też pobrać i wydrukować sobie:
http://bc.pollub.pl/dlibra/plain-content?id=626


Autor tematu
anubis507
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 27
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:25
Lokalizacja: ŻYWIEC

#13

Post napisał: anubis507 » 06 wrz 2017, 08:25

dziękuje za pomoc ale nie mogę pobrać ani uruchomić

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#14

Post napisał: pioterek » 06 wrz 2017, 13:19

Pokombinuj troszkę, a na pewno się uda, trzeba zainstalować przeglądarkę plików DJVU, na dzień dobry zaznaczyć tu:
Obrazek
Po tym można przeglądać:
Obrazek
A po wyjściu z tego okna można pobierać:
Obrazek


Autor tematu
anubis507
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 27
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:25
Lokalizacja: ŻYWIEC

#15

Post napisał: anubis507 » 06 wrz 2017, 14:13

pioterek pisze:Pokombinuj troszkę, a na pewno się uda, trzeba zainstalować przeglądarkę plików DJVU, na dzień dobry zaznaczyć tu:

Po tym można przeglądać:

A po wyjściu z tego okna można pobierać:


dzieki za tak obszerne info kombinowałem ze wszystkim łącze mam 100mb/s wiem ze to nie szał ale powinno starczyc ten plik djv coš tam to aplet javy instalowałem choc juz miałem 8wer 144na dzis plus te trzy mozliwosci zapisu rar jak i przegladania system win 10 4 gb ram i nic jescze poczytam czy przypadkiem innym programem nie otworze ake jeslu moge cie prosic i bys to sciagnal a mnie przesłał na poczte ?byli by chyba mniej kombinowania albo tu rara?

[ Dodano: 2017-09-06, 14:33 ]
Udało sie super niestety tylko na telefonie hihi ale dobre i to przyda sie przypomnienie wiadomosci


raf781
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2017, 19:28
Lokalizacja: Trzebinia

#16

Post napisał: raf781 » 10 wrz 2017, 19:40

Ja pojechalem ogladac ja z czujnikiem zegarowym i dobrze ze jej nie kupilem brak kol zebatych,pasa transmisyjnego ,konika,gitary,loze do szlifu oraz zaduzy luz na wrzecionie rozwalony support ,brak listwy mocujacej suport , itd dla mnie to 250kg totalnego zlomu bez odpowiednich narzedzi nie zrobisz jej nawet na cnc.

Awatar użytkownika

Pirat
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 513
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:28
Lokalizacja: Lódź

#17

Post napisał: Pirat » 10 wrz 2017, 21:24

Za ile była wystawiona ta tokarka?


Autor tematu
anubis507
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 27
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:25
Lokalizacja: ŻYWIEC

#18

Post napisał: anubis507 » 11 wrz 2017, 09:48

Tokarkę kupiłem w cenie złomu a nawet taniej (dołożono mi uchwyt bizona 200 mm) a w 5 chłopa nie szło jej oderwać od ziemi bez silnika i bez zamontowanej przekładni pasowej była odkręcona 800 zł bez transportu myślę że się opłacało ?

[ Dodano: 2017-09-11, 10:10 ]
raf781 pisze:Ja pojechalem ogladac ja z czujnikiem zegarowym i dobrze ze jej nie kupilem brak kol zebatych,pasa transmisyjnego ,konika,gitary,loze do szlifu oraz zaduzy luz na wrzecionie rozwalony support ,brak listwy mocujacej suport , itd dla mnie to 250kg totalnego zlomu bez odpowiednich narzedzi nie zrobisz jej nawet na cnc.


Nie chce się spierać czy to był dobry wybór czy zły nie mam doświadczenia w tokarkach co prawda pracowałem na tokarce ale o obciążeniu 42 T i to przy obróbce zgrubnej w 5 osób nie szło jej podnieść więc nie 250 kg a myślę około 600 kg i to beż kół pasowych które były zdemontowane a dostałem jeszcze głowice 200 bizona z szczekami pewnie też szmelc ale jakiś tam wałek w klasie A9 zrobię hahah zawsze można dać do szlifu i zrobić wszystko tip top ja nie posiadam czujnika i pojechałem bez niego :( proszę napisz dlaczego łoże do szlifu ? .Jeśli chodzi o tylną listwę można zrobić .Suma sumarów jeśli miałem dać 4000 ptysie na chinkę z krzywym łożem o dł toczenia 300mm i wydać kolejny 1.5 by to doprowadzić do jakiegoś stanu to wolę wydać 3.5 ptysia teraz i doprowadzić do jakiegoś stanu używalności na razie nie potrzebuję super dokładności ,koła zębate można kupić za 500 zł prawie nowe ale to zostawię na później ,w wrazie "W" falownik kosztuje 200 dol na Aliexpres czyli jakieś 700 zł na 2,2 kw i już będą prędkości płynne myślę że jest potencjał ale to moje zdanie i będę za niedługo się o tym przekonywał ćzy miałem rację :) a może wiesz co to za maszyna z jakiej firmy to pochodzi ? DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE INFO POZDRAWIAM


raf781
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2017, 19:28
Lokalizacja: Trzebinia

#19

Post napisał: raf781 » 11 wrz 2017, 15:16

nie wiem jaki to model ale miałem pare sztuk tych tokarek w domu i wszystkie oddałem na złom nie opłacało sie robic zaduze koszty remontu. Były tanie a ja wtedy laik w tej dziedzinie chciałem miec tokarke wiec kupywałem teraz nie załuje poniewaz zdobyłem przynajmniej doswiadczenie.Posiadam rowniez chinska tokareczke i mam o niej swoje zdanie ale to jest za szeroki temat na rozwijanie W tej tokarce łoże jest wybite o okolo 0.25mm ,troszeczke za duzo i nadaje sie do szlifu,(ja szlifowałem za pomoca ostrzałki prostokatnej )po rozkreceniu wrzeciennika zobacz jak bardzo jest wytarte wrzeciono (wałek) bo ma bicie dosyc spore u mnie w kazdej jednej było jajo w miejscach pracy panewek i dokrecenie ich nie dawało zadnych rezultatow ,tylko klinowanie wałka musisz nabyc czujnik zegarowy nawet najtanszy bo bez niego ani rusz.Popatrze w domu za kołami do niej to bys podjechał i wzioł ale nie objecuje .A z waga troche przesadziłem 120kg łoze noga 70kg wrzeciennik około 70 kg tak wychodziło na złomie.Pasy tez mozna kupic w sklepach rolniczych wraz ze spinkami.Z niej sprawny uchwyt wzioł do tej tumki wiec moze tez byc rozklekotany ,dojezdzajac suportem do konca nie mozna wrócic na środek nie wiadomo czy to kwestia klinow czy zebatek w przekladni i ten profesjonalny zawias w dzwiczkach :lol: mysle ze za okolo pol roku bedzie ci smigała


Autor tematu
anubis507
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 27
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:25
Lokalizacja: ŻYWIEC

#20

Post napisał: anubis507 » 11 wrz 2017, 17:10

raf781 pisze:nie wiem jaki to model ale miałem pare sztuk tych tokarek w domu i wszystkie oddałem na złom nie opłacało sie robic zaduze koszty remontu. Były tanie a ja wtedy laik w tej dziedzinie chciałem miec tokarke wiec kupywałem teraz nie załuje poniewaz zdobyłem przynajmniej doswiadczenie.Posiadam rowniez chinska tokareczke i mam o niej swoje zdanie ale to jest za szeroki temat na rozwijanie W tej tokarce łoże jest wybite o okolo 0.25mm ,troszeczke za duzo i nadaje sie do szlifu,(ja szlifowałem za pomoca ostrzałki prostokatnej )po rozkreceniu wrzeciennika zobacz jak bardzo jest wytarte wrzeciono (wałek) bo ma bicie dosyc spore u mnie w kazdej jednej było jajo w miejscach pracy panewek i dokrecenie ich nie dawało zadnych rezultatow ,tylko klinowanie wałka musisz nabyc czujnik zegarowy nawet najtanszy bo bez niego ani rusz.Popatrze w domu za kołami do niej to bys podjechał i wzioł ale nie objecuje .A z waga troche przesadziłem 120kg łoze noga 70kg wrzeciennik około 70 kg tak wychodziło na złomie.Pasy tez mozna kupic w sklepach rolniczych wraz ze spinkami.Z niej sprawny uchwyt wzioł do tej tumki wiec moze tez byc rozklekotany ,dojezdzajac suportem do konca nie mozna wrócic na środek nie wiadomo czy to kwestia klinow czy zebatek w przekladni i ten profesjonalny zawias w dzwiczkach :lol: mysle ze za okolo pol roku bedzie ci smigała


Będę ci nie niezmiernie wdzięczny jak byś cokolwiek znalazł do niej o kołach to już nie wspomnę :) myślę jak każdy był by co najmniej zadowolony z tego co mierzyłem to to otwór jest 20 mm jeśli chodzi o sanki górne i dolne to dziś z tym robiłem i górne mykają jak marzenie dolne troszkę ciężko ale myślę że ktoś naciągnął śrubę i jest problem po mojemu chodzi zbyt ciężko ale wracają tam i z powrotem mam mały problem z ta przekładnia chyba mi jakiś klin wypadł bo wcześniej posuw szybki korbką działał a dziś przeskakuje nie może się zazębić muszę z tym powalczyć dziś się rozpadało i należało skończyć :( wspomniałeś o gitarze w wcześniejszym poście ,wydaje mi się że w tej tokarce z gitarę robią koła zębate których nie posiadam :( jak kręcę śrubą gdzie przychodzą koła to wtedy idą posuwy wzdłużny i poprzeczny na sankach brak tylko ręcznie .Powiedz mi jak ci poszło szlifowanie osełka ? i jak do tego doszedłeś że złożem jest żle? czujnik mogę mieć na dniach ,wiem że bez tego ani rusz i jeszcze jedno pytanie ,ile było bicia? dla mojej ciekawości i czy wymiana panewek coś da ?czy z wrzeciona jest total jajo? dzięki wielkie za odpowiedzi :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”