Zuch we wiaderku, Witam wszystkich!

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
DonKamillo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2016, 21:52
Lokalizacja: Śląsk

Zuch we wiaderku, Witam wszystkich!

#1

Post napisał: DonKamillo » 15 paź 2016, 13:57

Jako nowicjusz na forum witam wszystkich, mam nadzieję na fajną współpracę z korzyścią dla wszystkich.
Poczytałem trochę i widzę, że nie jestem pierwszym i jedynym, który chce "coś toczyć" będąc całkowicie zielonym w tej tematyce. Wielu kupiło jakieś "maszyny", wielu zastanawia się co kupić, żeby chodziło i było proste. Ja poszedłem innym torem i kupiłem... Zucha-1 w dziwnym stanie. Wydawało się, że będzie do totalnego remontu. Zaśniedziała, brudna itd... totalnie zaniedbana, elementy ruchome nie do ruszenia...
Obecnie jest cały (prawie) we wiaderku, rozebrany przeze mnie na części pierwsze. Zanim to cudo ponownie stanie na nogi pewnie miną wieki, ale jeśli w ogóle stanie, to stanie jak nowonarodzona (taki mój cel i zapał, oby nie słomiany).
Żałuję, że nie zrobiłem zdjęć jak ona wyglądała po zakupie. Podczas rozbierania zacząłem jednak zauważać, że może nie jest tak źle z nią, łożyska dobre, luzy minimalne...

Domyslam się, że niejednokrotnie będę potrzebował fachowej pomocy lub porad by to cudo optymalnie zreanimować, dlatego mam nadzieję, że pomożecie. być może za "chwilę" i ja będę mógł pomóc...

[ Dodano: 2016-10-15, 14:00 ]
A, jeszcze przy okazji... od razu po zalogowaniu wysłałem wiadomość na priv do jednego z kolegów, bo poszukuję DTRki do Zucha, ale chyba nie dotarła, bo w skrzynce nie ma jej w wysłanych, a w oczekujących do wysłania, czy jakoś tak... ktoś wie dlaczego?



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 1

#2

Post napisał: zdzicho » 15 paź 2016, 14:49

Pojawi się w wysłanych, gdy zostanie przeczytana.


Autor tematu
DonKamillo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2016, 21:52
Lokalizacja: Śląsk

#3

Post napisał: DonKamillo » 15 paź 2016, 16:04

OK, dzięki Zdzicho za info, trochę mnie uspokoiłeś bo bałem się już, że coś jest nie tak...

A może oficjalnie zapytam na forum, czy ktoś ma/pożyczy/udostępni/sprzeda DTR do tokarki ZUCH-1?


fobos319
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 31
Rejestracja: 19 sie 2011, 19:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post napisał: fobos319 » 15 paź 2016, 21:54

Witam, osobiście nie posiadam DTR ale polecam zajrzeć do mojego tematu reanimacji ZUCHA z 69r masa zdjęć i dalej siedzie w piwnicy w wolnej chwili na ZUCHEM.
W razie pytań to co wiem i mogę pomierzyć odpowiem.


Autor tematu
DonKamillo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2016, 21:52
Lokalizacja: Śląsk

#5

Post napisał: DonKamillo » 16 paź 2016, 11:09

Twój temat przeglądałem już kilka razy i jestem w szoku, takiego Zucha jak twój to chyba ze świecą szukać... mój jest w dużo gorszym stanie.

Od razu zadam pytanie... co stało się u ciebie z gitarą i napędem posuwu?


fobos319
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 31
Rejestracja: 19 sie 2011, 19:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Post napisał: fobos319 » 16 paź 2016, 22:56

Napęd będzie zrobiony, gitary brak ;/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”