Strona 1 z 2

Wymiana łożysk wrzeciona Nutool teh-mig itp. Film

: 09 paź 2016, 14:48
autor: adam Fx
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... yYaEuZr_kU
Co jakiś czas drodzy Koledzy i Koleżanki będą dodawane dalsze części.
Być może paru osobą przyda się ten poradnik

: 09 paź 2016, 16:29
autor: Avalyah
Świetny pomysł, fajnie, że Kolega to wszystko nagrywa.

: 09 paź 2016, 16:49
autor: adam Fx
Często mniej doświadczeni zadają wręcz banalne pytania więc pokusiłem się o komentowanie swoich poczynań dzięki czemu wszystko powinno być bardziej przejrzyste a za razem można będzie poznać trochę szerzej temat bo w czasie konkretnych prac warsztatowych przewijają się różne triki i sztuczki które można wykorzystać z powodzeniem w innych przypadkach. :wink:

: 09 paź 2016, 17:12
autor: Armstec
bardzo dobra inicjatywa, lapka w góre i czekamy na wiecej
adam Fx pisze: komentowanie swoich poczynań dzięki czemu wszystko powinno być bardziej przejrzyste a za razem można będzie poznać trochę szerzej temat bo w czasie konkretnych prac warsztatowych przewijają się różne triki i sztuczki :wink:
Bardzo dobrze myslisz, komentarz jest bardzo ważny jak opowiadasz co w danym momecie robisz i podajesz instrukcje, porady, ostrzeżenia i ciekawostki, dodatkowe informacje teoretyczne i techniczne to to własnie jest najciekawsze i najważniejsze

pzd

: 09 paź 2016, 20:06
autor: rc36
Ciekawy poradnik dla każdego posiadacza nutoola, oczywiście łapki pod filmem ponaciskałem.

: 11 paź 2016, 09:54
autor: Heli
Niezła inicjatywa - :)
Pomocny materiał - dzięki.

Gdybyś jeszcze podał "grubość" korków by nie wiercić ich na wylot... jeżeli jest tam wystarczająco dużo materiału.

Druga sprawa to - mam problem z opisem...
Chodzi mi o różnicę pomiędzy wewnętrzną mniejszą średnicą bieżni łożyska wału a otworem w obudowie. Można by wytoczyć sobie podkładkę, która zaparła by się o łożysko, ale przechodziła swobodnie przez obudowę i wyciągać bieżnię bez pobijania - wyciągnąć ją ściągaczem.

Tyle, że jak ktoś rozłoży już tokarkę to trudno coś wytoczyć ;)
Oczywiście można próbować kombinować i brać wymiary z katalogów, coś dodać do średnicy i też powinno być OK, ale gdybyś podał byłoby sporo wygodniej... wiem - moje lenistwo ;)

: 12 lis 2016, 02:13
autor: Armstec
komentarz do odcinka "part-9"

lozysko pewnie chinczyk polamal i mimo tego swiadomie zlozyl wrzeciono do kupy

zabierak zdaje się podtoczyli, od razu mnie zdziwiło tez, że poluzowałeś te 3 imbusy trzymające i uchwyt ci zaczął sam odpadać.
Przynajmniej u mnie jest tak jak mówiłeś jest szlifowany zabierak a uchwyt po odkręceniu 3ech imbusów dalej siedzi mocno na samym tym rancie i nawet nie drgnie i żeby go zdjąć trzeba go wystukać jak łożysko z gniazda... co nie wiem czy znaczy że jest lepiej czy po prostu mój jest zbyt ciasny
(oczywiście krawędzie i otwory jak w prawie calej maszynie nie raczyli fazować przy pierwszym rozebraniu trzeba porobić faski i spiłować krawędzie , sam uchwyt tez należy rozebrać i spiłować grat na krawędziach wszędzie, i najlepiej wymienic te badziewne krzywe i luźne piny od orzechów )
Obrazek

: 12 lis 2016, 12:42
autor: Avalyah
Armstec pisze: zabierak zdaje się podtoczyli, od razu mnie zdziwiło tez, że poluzowałeś te 3 imbusy trzymające i uchwyt ci zaczął sam odpadać.
W moim nutoolu jest tak samo, po poluzowaniu uchwyt chce szybko uciec.

: 12 lis 2016, 14:02
autor: rc36
W moim nutoolu oryginalny uchwyt siedział za ciasno i musiałem stoczyć zabierak o kilka setek, poza tym przed stoczenie zabieraka w ogóle nie możliwe było założenie uchwytu Bison i Rohm bo już było na prawdę za ciasno.

: 12 lis 2016, 14:38
autor: Armstec
w mojej jest tak ciasno ten pierscien centrujący że nawet ledwo nasadzony a juz sie trzyma dosc mocno, w ogóle rękoma go do konca nie nasadzisz ani nie zdejmiesz ale jak postukasz to idzie
teraz pytanie czy to dobrze czy zle
Obrazek