Wymiana łożysk wrzeciona Nutool teh-mig itp. Film

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#11

Post napisał: adam Fx » 12 lis 2016, 20:22

Łożyska jakieś hiszpańskie ale nie pamiętam dokładnie coś na F chyba.

Lepiej jak dość ciasno wchodzi na zamek niż by miałoby być luźne jednakże to że uchwyt zejdzie łatwo czy ciasno to kwestia + - 0,01 na średnicy zamka więc jaki luz zamka takiego dodatkowego bicia można się na uchwycie spodziewać


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:


Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post napisał: Armstec » 12 lis 2016, 21:11

dzieki za odpowiedz, tak zapytalem z ciekawosci czy jest sens doplacac 2x do SKF ale chyba nie

32008X
32007x

FERSA,TIMKEN,NTN itd - 45- 60zł szt

najdroższe SKF, UBC po ok 90-120zł


zdzicho
Posty w temacie: 1

#13

Post napisał: zdzicho » 12 lis 2016, 21:51

SKF unikaj. One były bardzo dobre,ale kiedyś. Tak cieli koszty ,ze obcięli jakość.

Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#14

Post napisał: adam Fx » 12 lis 2016, 21:52

ja uznałem że nie ale nie powiem jaką dokładność prezentowały sobą moje łożyska bo musiłem przetaczać tarcze .. w dodatku SKF podobno się zepsuł
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Blady
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 527
Rejestracja: 16 mar 2013, 14:59
Lokalizacja: Łódź

#15

Post napisał: Blady » 29 gru 2016, 23:13

Poradnik jest bardzo dobry, Sam z niego korzystałem z tym że jedną rzecz zrobiłem inaczej. Mianowicie, czopów które zakrywają łożyska nie rozwiercałem tylko wybijałem od drugiej strony przez przeciwległy czop, oczywiście po wyskrobaniu farby. Wiem ryzykowałem trochę bo to żeliwo. I mogło zawsze strzelić ale po trochu z wyczuciem przez mosiężny wałek to poszło. Łożyska były i tak do wymiany więc mi na ich stanie nie zależało :) po całej operacji wrzeciennik wygląda tak jak widać na foto. A do tego jeszcze nowy silnik z falownikiem i porządny uchwyt... Polecam, nie ta maszynka, kultura pracy dużo wyższa a i możliwości się zwiększyły bo wałek 30mm ze stali blizej nieokreslonej jakosci pięknie ucina :)
Obrazek
A dodatkowo, było sporo wycieków a to ze śrubek a to z pod pokrywy a to z wrzeciennika czy wałka gitary... pod pokrywy łożysk i wrzeciennika dociąłem sobie z takiego fajnego kartonu uszczelki. Dzieciaki jakieś tam miały grube kolorowe techniczne, jest bajka. Śrubki które były przewiercone na wylot są owinięte taśmą teflonową. Wajchy od przekładni mają oringi, akurat miałem jakieś co przypasowały bodaj 14x1. Teraz nie cieknie nic. I rada od amatora, nie lać za dużo oleju bo dolne tryby przekladni musza go rozbryzgiwać po calej skrzyni, w przeciwnym wypadku to smarowanie moze nie byc zbyt dobre... Chyba że zalejecie "po sufit"
Profesjonalnie zajmuję się amatorstwem...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”