Tokarka Einhell, Mini lathe - polska instrukcja

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

Tokarka Einhell, Mini lathe - polska instrukcja

#1

Post napisał: M 52 » 18 sty 2008, 17:26

Kupiłem właśnie tokarkę Mini Lathe 350mm w kłach. W komplecie nie ma polskiej instrukcji. Wydaje się, że popularna allegrowa tokarka Einhella i Mini Lathe to ta sama maszyna. Różnią się chyba tylko kolorem i napisami. Czy ktoś z Kolegów mógłby podzielić się posiadaną instrukcją do takiej tokarki? Skan, xero - cokolwiek. Wdzięczny też będę za wszelkie porady i sugestie dotyczące korzystania z takiej maszyny.


pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD

Tagi:


arti70
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: mogilno

Re: Tokarka Einhell, Mini lathe - polska instrukcja

#2

Post napisał: arti70 » 20 gru 2011, 18:26

Witam prosze o pomoc poszukuje kogos do naprawy tokarki marki Einhellmtb300 mianowicie siadla mi elektronika nikt w tym kraju nie umie naprawic tego tokarka stoi juz ponad 2 lata po roznych zakladach prosze o pomoc


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#3

Post napisał: rynio_di » 20 gru 2011, 21:03

Jeżeli tam masz kontroler taki ; KBLC-240D DC. odszukaj stronę i napisz. Mam kolegę który naprawiał w mojej, w zasadzie twierdził że tam nie ma co się psuć , jeden wzmacniacz op. trzy triaki i dwie podwójne diody. Możliwe że masz takie samo uszkodzenie co u mnie, czy twoja tokarka rusza z miejsca? czy martwa jak głaz?


arti70
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: mogilno

#4

Post napisał: arti70 » 20 gru 2011, 23:18

silnik na sucho rusza z kopyta na pelnych obrotach i po paru sekundach staje i tak na okraglo i silnik iskrzy na szczotkach cchociaz sa jak nowe
Witam prosze o pomoc . Mam spalona elektronike od tokarki marki Einell mtb300 niestety brak facowcow co by mi ja naprawili moze ktos zna kogos .


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#5

Post napisał: rynio_di » 21 gru 2011, 11:23

No jeżeli iskrzy to ja w pierwszym rzędzie dokładnie pomierzył wirnik , pod kątem przebicia izolacji. Możesz też zrobić próbę silnika nie podłączając do sterownika.
Postaraj się o trafo tylko nie wiem jakie w twoim przypadku bo sterowniki są od 80V do 120V ( tak wyczytałem) daj prostownik, podłącz silnik i obserwuj. Jeżeli po kilku minutach zacznie tracić moc i pojawi się iskrzenie ( szukaj silnika). Ja jeżeli podkręcę jednym PR-kiem max prąd to silnika mało mi z łoża nie wyrwie i słychać trzaski ( znaczy się że iskrzy) lecz mocy nie traci. Silnik przy złym wyregulowaniu PR-kami od max i min obrotów też mi ,, pulsował .
Możliwe że masz małą awarię tj przepalenia ścieżek w PR-kach. Jest ich chyba 5 szt cziebie powinny interesować 3 szt ,wszystkie po chyba 10 lub 15 k-oma.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#6

Post napisał: RomanJ4 » 21 gru 2011, 12:25

Popartz na to, może się przyda (uważaj na wersję 110V!) http://www.cnczone.com/forums/mini_lath ... parts.html
pozdrawiam,
Roman


arti70
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: mogilno

#7

Post napisał: arti70 » 21 gru 2011, 13:32

Dziekuje za informacje tylko dodam ze niestety :cry: nie posiadam takich mozliwosci i zdolnosci zeby go sprawdzic moze zna pan jakiegos elektronika coby sie tym zajol pozdrawiam
Witam prosze o pomoc . Mam spalona elektronike od tokarki marki Einell mtb300 niestety brak facowcow co by mi ja naprawili moze ktos zna kogos .

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#8

Post napisał: RomanJ4 » 21 gru 2011, 13:43

Niestety nie znam, może któryś z kolegów na forum by doradził..
Ja nie znam się na tyle aby wywnioskować czy regulator na 220 i 110V różniły się tylko blokiem zasilania (co podejrzewam) czy również elementami w innych blokach funkcjonalnych.

Możesz jeszcze poszukać na stronie Grizzly, tam pod specyfikacją tokarki jest najczęściej link pdf do manuala, spisu części itd (ale będzie najczęściej na rynek amerykański (110V)
http://www.grizzly.com/products/7-x-12- ... athe/G8688
http://www.grizzly.com/products/11-x-26 ... box/G9972Z
http://www.grizzly.com/products/mach-sp ... key=460000
pozdrawiam,
Roman


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#9

Post napisał: rynio_di » 21 gru 2011, 13:59

Nie ma problemu . Elektronika znam naprawiał moją ,sam wykonuje i projektuje płytki . Jak dla mnie to super elektronik, tylko musiał byś mi to wysłać , silnik nie jest potrzebny bo takie silniki ma. Ale upewnij się jakim prądem zasilany jest silnik i trafa na takie napięcie nie znajdziesz ? ani ktoś z kolegów w okolicy nie pomoże?. Bo jak się okaże że silnik ma przebicie to szkoda zachodu ze sterownikiem.
W linku wyżej jest sterownik o jakim pisałem i widzisz które PR-ki są do regulacji ten z literkami CL zwiększa prąd na silnik, nie kręć.
Jednak z twojego opisu stawiam na silnik, elektronik ten tłumaczył mi zasadę dlaczego silnik z przebiciem na wirniku bez obciążenia pracuje pięknie a jak go obciążysz to nie ma mocy i zatrzymuje się. Lecz logicznie tego nie powtórzę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”