silnik i falownik do nutool

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

hal-9000
Posty w temacie: 1

#11

Post napisał: hal-9000 » 01 sty 2015, 20:21

Witam!

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Hobbymata MD 65 i nie wyobrażam sobie nacinania gwintów z prędkością 250 obr/min, a taka jest minimalna prędkość dostępna z przekładni.

I tu moje pytanie z innej parafii :)

Czy zastowosanie falownika przewidzianego dla silników 0.75 kW w połączeniu z silnikiem 0.25 kW będzie miało negatywne skutki? Siemens Vector polecany parę postów wyżej wygląda interesująco...

Najlepszego w nowym roku wszystkim!

Pozdrawiam,

HAL



Tagi:

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#12

Post napisał: clipper7 » 02 sty 2015, 10:49

Przy doborze falownika stosuje się zasadę, mówiąc w uproszczeniu, że moc falownika powinna być równa mocy silnika. Nie jest potrzebny "zapas". Można większym falownikiem zasilić mniejszy silnik, wystarczy odpowiednio go sparametryzować, czyli wpisać parametry silnika w odpowiednie adresy (zgodnie z instrukcją). Dobrą praktyką, w przypadku używanych falowników, jest przywrócenie na początku ustawień fabrycznych. Możesz też dłużej "polować", są fajne i tanie falowniki 0,25 kW. Zaletą jest mniejsza cena i mniejsze gabaryty, wady ujawnią się, gdybyś w przyszłości np. wymieniał silnik na większy :cool:
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”