Od czego podpasować konik?

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2269
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

Od czego podpasować konik?

#1

Post napisał: rc36 » 22 maja 2014, 12:13

Witam.
Kupiłem wczoraj tokareczke tsa 16 lecz niestety brak w niej konika. Jako że w ogłoszeniach prawie nie ma tych koników, może dało by się przypasować od jakieś innej małej tokarki. Oczywiście wiem że bez frezowania podstawy się nie obejdzie, ale co zrobić skoro brak oryginału.



Tagi:

Awatar użytkownika

mumin
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 577
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:44
Lokalizacja: śląsk

#2

Post napisał: mumin » 22 maja 2014, 12:39

Ciężko będzie, przemyśl też wykonanie samemu / zlecenie firmie. Nie koniecznie musi być odlewany może być kanciasty itp Z tego co widziałem rozbierając go na elementy pierwsze jego budowa jest prostsza niż przysłowiowy cep :) a jeszcze można go uprościć np rezygnując z mimośrodu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2269
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

#3

Post napisał: rc36 » 22 maja 2014, 22:19

Z tego co widzę na allegro to praktycznie nie ma żadnych małych koników, więc opcja przeróbki raczej odpada. Dorobić od zera to byłby jakiś astronomiczny koszt, pozostaje mi chyba tylko czekać aż się pojawi gdzieś na tablicy lub allegro.*******************************************************************************************************
Szukajcie a znajdziecie. Dzisiaj udało mi się kupić na alle... rzeczony konik, tanio nie było, ale jest niby prawie nowy i nie ma żadnych luzów.
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”