Witam.
Niestety temacie tokarek jestem noga.
Chciałbym się dowiedzieć jak i w jaki sposób sprawdzić taką tokarkę przed zakupem.
Jakimi narzędziami pomiarowymi i jak dokonywać pomiaru.
Pewnie i tak bym kogoś ( z rejonu Katowice, Sosnowiec, Częstochowa) chciał poprosić o pomoc w zakupie i pomierzeniu tokarki....Oczywiście nie za darmo....
Jak i czym sprawdzić Nutoola przed zakupem?
-
- ELITA FORUM (min. 1000)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 1500
- Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
- Lokalizacja: lublin
Wcale to nie jest takie proste choć nie piszą że nie możliwe . Aby dokładnie sprawdzić tokarkę potrzebna ci będzie DTR-ka , sądzę że takowej w tym sprzęcie nie ma. Tam podane są dopuszczalne luzy, odchyłki, oraz co i jak sprawdzić itd. Z narzędzi ; czujnik zegarowy, oraz trzpienie pomiarowe ( wzorcowe) . Ja zrobił bym tylko pomiar wrzeciennika czujnikiem. założył uchwyt ,sprawdził bicie uchwytu , w uchwyt jakiś szlifowany trzpień i pomiar przy uchwycie i jak najdalej od niego. Tu zobaczysz czy bije materiał i czy stożka nie ciągnie . Inne parametry są do regulacji , a jak nie będzie można na niej uzyskiwać zadowalających rezultatów , to gwarancja . Poza tym cóż można wymagać od nowego i zarazem tej klasy sprzętu. Da się na tym toczyć , nie wiadomo jakich ty oczekujesz dokładności.
-
- Lider FORUM (min. 2000)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 2379
- Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
- Lokalizacja: Poznań
Ja kupowałem w LM, tokarkę brałem z magazynu, zapakowaną w drewnianą skrzynię. Otwierałem dopiero u siebie, sprawdziłem kompletność, odkonserwowałem, wyregulowałem i pomierzyłem tak, jak mi pasowało. Uznałem, że jest OK. Gdyby było inaczej, reklamowałbym. O ile pamiętam, do tokarki było dołączone parę kartek instrukcji, i były tam podane dopuszczalne odchyłki wg. producenta.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ