Uchwyt BISON-BIAL bicie

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
rysmen
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 526
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:32
Lokalizacja: zakopane podhale
Kontakt:

#11

Post napisał: rysmen » 23 wrz 2013, 19:26

Zdemontowałem uchwyt na tarczy zabierakowej i zamku nie ma bicia wogule już to toczyłem w grudniu jak kupiłem uchwyt. Uchwyt wydmuchałem krecąc spiralą szczęki też zamontowałem i lewe szczęki w lewych jest 00,3 i 00,3 oraz 000 w prawych 00,5 oraz 000 i 000 na uchwycie jest 00,7 i tam gdzie na szczękach wskazuje odchył to i na uchwycie jedno i to samo miejsce. Sama spirala wygląda bdb oraz sczęki od strony styku z spiralą. Jeszcze jedno zuwarzyłem tu gdzie wkładam klucz są takie maleńkie sruby na imbus dwie więcej wystają. Czy to ma znaczenie?
Luzy łożysk nie sprawdziłem bo nie miał mi kto tego zrobić a ja nie dam rady.



Tagi:

Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#12

Post napisał: GrafRamolo » 03 lis 2013, 11:34

Miałem podobną sytuację. Wrzeciono, zabierak, 0. zakładam uchwyt na korpusie 0 na wałku miałem tak z 0,2mm. Ale na lewych szczękach też 0. Oglądałem wszystko i niby cacy ale w końcu zacząłem przykładać liniał krawędziowy do ząbków w szczekach i okazało się że jeden ząbek jakoś dziwnie się zapiekł i wystawał ponad resztę tak o 0,1mm. Gołym okiem nie do zauważenia. Przeszlifowałem go i jest znów pięknie. Może mój przypadek coś pomoże.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”