Kilka pytań do użytkowników LD 550

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

rysmen
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 526
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:32
Lokalizacja: zakopane podhale
Kontakt:

#41

Post napisał: rysmen » 28 wrz 2013, 08:48

K-mil pisze:jak nie ma w najbliższym lerłamerlę tej tokarki to jak zadzwonie to przywiozą z innego sklepu i bede mógł odebrać?
Zadzwoń i spytaj :wink:



Tagi:


artur997
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2011, 23:07
Lokalizacja: Warszawa

#42

Post napisał: artur997 » 29 wrz 2013, 19:30

Dobry,

Czytam i czytam i prawie jestem zdecydowany na:
http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urza ... ,l871.html#

ale może ktoś ma:
http://allegro.pl/tokarka-konwencjonaln ... 87446.html
Czy firma MTP jest solidna ? Jak z serwisem ?

dzięki za opinie


Docenty
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2012, 16:24
Lokalizacja: Opole

#43

Post napisał: Docenty » 01 paź 2013, 22:06

to to samo, wiec lepiej LM bo tam nigdy nie ma problemów z gwarancją od ręki


YaPKnn
Posty w temacie: 4

#44

Post napisał: YaPKnn » 01 paź 2013, 22:50

Docenty pisze:to to samo, wiec lepiej LM bo tam nigdy nie ma problemów z gwarancją od ręki
Ja zanim kupiłem LD250 to dla przykłądu wykonałem telefon to tech-miga, mówiąc, że mam krzywą śrubę pociągową i suportu nie idzie ustawić bo albo za luźny albo za ciasny (tak sobie wymyśliłem usterkę) Odpowiedź - trzeba przywieźć całą maszynę (nie ma mowy, żeby same suporty) bo to niemożliwe i napewno to w wyniku uderzenia i dwa tygodnie czekać. Tak więc nie byłbym tak optymistycznie nastawiony do serwisu techmiga.

Myślę, że w zasadzie należy uznać, że kupujesz co widzisz i nie liczyć na jakikolwiek serwis.


Docenty
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2012, 16:24
Lokalizacja: Opole

#45

Post napisał: Docenty » 02 paź 2013, 17:13

Chodziło o to, że jak coś jest nie tak to łatwiej podjechać do LEroy z maszyną i powiedzieć, że jest coś nie tak. Na miejscu wymienią sprzęt lub zwrócą kasę... a w przypadku zakupu przez neta w prywatnej firmie bedą przyjmować na gwarancję byle kasy nie oddac lub nowego sprzetu.


YaPKnn
Posty w temacie: 4

#46

Post napisał: YaPKnn » 02 paź 2013, 17:15

No tak gwarancja w tym sensie, ma sens :-) Warunkiem takiej wymiany / zwrotu kasy jest to, że musi to być ten sam dzień / max dzień następny.


Docenty
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2012, 16:24
Lokalizacja: Opole

#47

Post napisał: Docenty » 02 paź 2013, 17:18

Wiele razy miałem sprzęt kupiony w dużym markecie i kiedy sie zepsuł np po 2-3 miesiącach szedłem do sklepu i pytanie brzmiało jedynie co chce: nowy sprzet czy zwrot kasy... Raczej o tą dogodność mi chodzi i dlatego lubie kupować w marketach nawet nie do końca firmowy sprzet typu makita/hilti


YaPKnn
Posty w temacie: 4

#48

Post napisał: YaPKnn » 02 paź 2013, 17:22

3 dni temu padła mi kątów mac alister, nie tania bo za dwie stówki, kupiona w Castoramie 2 tygodnie wcześniej, silnik się spalił jak nic.

2 godziny tam sterczałem, ani prośba ani groźbą, ani negocjacją.... tylko serwis i minimum dwa tygodnie czekania.

Mac Alister z tego co wiem to marka własna Castoramy, ale taka ciut lepsza, wszystkich świetych w tym sklepie poruszyłem, żaden nie miał uprawnień żeby wymienić na nową. Dodam jeszcze, że po kupnie leżała dwa tygodnie w bagażniku, to był jej pierwszy start. Sprawdziłem samorwanie przekładni, złożyłem odpaliłem dałem pochodzić na sucho, ze dwie minuty, odczekałem i zabrałem się do cięcia, kaput po 4 minutach. Fakt, że ciąłem blachę 10tkę, no ale kurde to 900W więc bez przesady.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#49

Post napisał: ALZ » 02 paź 2013, 18:06

O kątówkach sporo było na naszym forum, ale Ty musiałeś kupić mac coś tam? :mrgreen:
Za 2 stówki to już można znaleźć kątówkę 750 W Milwaukee nie wspominając o Boschach, Hitachi czy Makitach.


YaPKnn
Posty w temacie: 4

#50

Post napisał: YaPKnn » 02 paź 2013, 18:10

Bardzo sobie to forum cenię, mimo, że jestem tu niezbyt dawno.

Staram się wyszukiwać ciekawe wątki, ale przyznasz, że kopalnia jest tak rozległa, iż cięzko się połapać. Zresztą potrzebna była na już w Nd, zanim z nią dojechałem okazało się, że już po ptokach... długa historia rodzinna.

Kolega dwie knajpy zbudował urządzeniami Mac Alister i nie jest to jakieś wyjątkowe gówno. Po prostu trafiłem felerny egzemplarz, co możliwe jest nawet u Makity czy Bosha.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”