Gdzie i za ile jest teraz najtaniej kupić Nutoola

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

kamyk
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 93
Rejestracja: 22 gru 2004, 16:50
Lokalizacja: Kraków Bieżanów

#11

Post napisał: kamyk » 20 kwie 2010, 18:48

To ja wole jej naprawdę poużywać bo ona jest lepsza niż nowa. Wiem co sprzedaje i ile włożyłem w nią pracy żeby miała taką postać jaką ma.
Powodzenia z Twoją przyszłą maszynką :)



Tagi:

Awatar użytkownika

M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: M 52 » 21 kwie 2010, 01:53

kamyk pisze:To ja wole jej naprawdę poużywać bo ona jest lepsza niż nowa. Wiem co sprzedaje i ile włożyłem w nią pracy żeby miała taką postać jaką ma.
Powodzenia z Twoją przyszłą maszynką :)
A co w niej jest lepszego od nowej? Te osłony?
Jest to jakiś pomysł. Mnie nawet w pierwszej chwili zainspirował i ucieszył. Niestety trwałe to chyba nie będzie, za to okazać się może niezłym "magazynem" na wióry i śmieci.
A tak przy okazji - mój Nutool też stoi nieużywany. Ale na wartości nie jakoś nie zyskał.
pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD


kamyk
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 93
Rejestracja: 22 gru 2004, 16:50
Lokalizacja: Kraków Bieżanów

#13

Post napisał: kamyk » 21 kwie 2010, 17:36

Oj przecież ja nikomu nic nie mówię, jeśli ma lepszą ofertę niech śmiało kupuje.
Sam mówisz że Twój swoi nieużywany - to zadaj sobie pytanie czy sprzedasz za cenę "używanego" jaką niektórzy proponują? Ja np. nie (rozumiem targować się to co innego).

A czym się różni mój? oczywiście niczym, a osłony to tylko dodatek. Za to rozebranie i złożenie całego i skompletowanie wszystkich dodatków może trochę zająć, zależy co dla kogo ważniejsze? czas to pieniądz

Sprzedam ją jak pochodzi u mnie i dojdę do wniosku że naprawdę była używana :)
do tego czasu zamierzam skombinować frezarkę i popełnić kilka silniczków stirlinga.
Na razie brak czasu powoduje że garaż się marnuje :(.

Jeśli chodzi o osłonę (harmonijkową) to powiem Ci że spisuje się bardzo dobrze (może tylko jest minimalnie za wysoka w niektórych przypadkach) .Jest twardsza niż sam myślałem. A "magazyn na wióry" zupełnie mi nie przeszkadza, wole żeby się magazynowały tam gdzie mogę je łatwo usunąć niż wciskały między prowadnice.

Awatar użytkownika

M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

#14

Post napisał: M 52 » 23 kwie 2010, 15:20

Moja maszyna też stoi przez ciągły niedostatek wolnego czasu, a wszelkie prace wykonuję na innej maszynce.
Problem wiórów jest dla mnie dość istotny, bo własna amatorska maszyna musi być zadbana, jak własny wóz, czy jachcik :wink: Ja też kombinuję z osłonami, na razie zamontowałem szczotki listwowe do zgarniania wiórów z łoża. Niestety to tylko rozwiązanie uzupełniające i dość mało trwałe. Przy niektórych pracach, np z użyciem materiałów ściernych, po prostu nakrywam łoże płytkami z twardej płyty spilśnionej. Znajomy wymyślił rodzaj rolety wzorowanej na roletach przeciwsłonecznych. Niestety pomysł nie doczekał się realizacji.
pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD


kamyk
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 93
Rejestracja: 22 gru 2004, 16:50
Lokalizacja: Kraków Bieżanów

#15

Post napisał: kamyk » 24 kwie 2010, 17:12

Ja też myślałem o rolecie, po zrobieniu harmonijkowej. Kupiłem wielki kawałek "foli" gumowej do wyścielania basenów, Jest to guma o grubości jakichś 3-4 mm i myślę że wystarczy ma solidną osłonę. Mój pomysł przed realizacją rolety, (może idiotyczny -sam tak uważam) ale może na tyle głupi że się udać :D. Kupiłem dwa długie zamki błyskawiczne z drobnymi ząbkami żeby łatwo się zasuwały i rozsuwały, do tego po dwie "maszynki" (te do zasuwania) i wkleiłem te zamki w gumę :D spróbuje tak je umieścić żeby się rozsuwały przed i zsuwały za saniami suportu - będzie płaska w miarę mocna i w większości chłodziwo-szczelna.

No i jeszcze chciałbym zrobić oksydę na gorąco całego suportu


Autor tematu
luk1401
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 8
Posty: 62
Rejestracja: 13 maja 2007, 01:27
Lokalizacja: z internetu

#16

Post napisał: luk1401 » 26 kwie 2010, 00:56

No i kupiłem, przywiozłem, ustawiłem popsułem :D

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#17

Post napisał: clipper7 » 26 kwie 2010, 09:41

luk1401 pisze:popsułem
:?: :o :shock:
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


Autor tematu
luk1401
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 8
Posty: 62
Rejestracja: 13 maja 2007, 01:27
Lokalizacja: z internetu

#18

Post napisał: luk1401 » 26 kwie 2010, 12:23

Śmieje się... Ukręciłem wajchę od blokady konika. Aluminiowa śrubka m5 to chyba jakiś żart.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#19

Post napisał: adam Fx » 26 kwie 2010, 15:16

a no tak też ją ukręciłem i mam w sumie teraz tam zwykłą imbusową śrubę :)
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

#20

Post napisał: m.j. » 27 kwie 2010, 12:56

adam Fx pisze:a no tak też ją ukręciłem i mam w sumie teraz tam zwykłą imbusową śrubę :)
Widać LD550 od Nutoola wiele się nie różni :mrgreen: - ja również ukręciłem wajchę od konika i mam śrubkę imbusową :grin: Tego po prostu nie da się nie ukręcić.
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”