Index Automat Tokarski G200! PROSZE O POMOC!

POTRZEBUJE POMOCY

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
konturówka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2018, 21:29

Index Automat Tokarski G200! PROSZE O POMOC!

#1

Post napisał: konturówka » 25 lip 2018, 21:58

Cześć mam 25 lat niedawno wrocilem do polski z Niemiec gdzie pracowalem na magazynie...
Za pieniadze ktore cudem udalo mi sie oszczedzic zrobilem sobie kurs operatora maszyn CnC...
zaczne od tego ze mam minimalne pojecie jezeli chodzi o to co rzeczywiscie robie w aktualnej pracy...
jestem po 3 miesiecznym stazu na frezarce hasowskiej 3-osiowej, natomiast teraz pracuje w zakladzie o masowej produkcji.
Pracuje na automacie Tokarskim Index G200 w sumie na dwoch na raz... na poczatku myslalem ze po prostu nie ogarniam.... ale gdy zdalem sobie sprawe z tego ze jednak mimo wszystko wiem co robie i potrafie przezbroic maszyne i przygotowac ja do produkcji kolejnego modelu wałka napedowego... zdalem sobie sprawe ze moje klopoty to nie przypadek... monitory ktore gasna po chwili bez dotyku klawiszy czasem nie gasna przez 12 godzin pracy :(
koledzy z pracy strasznie utrudniaja mi prace... szkolenie wygladało tak ze czlowiek szkolacyt mnie szybko mowil i zaslanial to co naciska :D ale jakos metoda prob i bledow doszedlem do momentu ze wiem co robie czysto teoretycznie <3.
do rzeczy... jezeli ktos by mial przetlumaczona instrukcje obslugi indexa G200 i moglby sie nia podzielic bylbym wdzieczny.... Jezeli ktos wie jak rozwiazac problemy typu "Coordination follow disturbed" wydaje mi sie ze ktos przestawia miejsce zerowe przeciw wrzeciona i poprostu alert zabezpieczeni unika kolizji wstrzymujac produkcje.... ale gdy juz mi sie to zadzieje nie jestem w stanie tego naprawic... gdy koledzy z pracy radza sobie swietnie na tych maszynach....
sa dni gdy nie ma owych kolegow u mnie na gniezdzie i tez sobie swietnie radze.... mam jeszcze kilka pytan teoretycznych jezeli wrzucilbym tu kilka zdjec z konkretami czy moge liczyc na wasz pomoc z gory dziekuje




Yanke
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2023, 17:48

Re: Index Automat Tokarski G200! PROSZE O POMOC!

#2

Post napisał: Yanke » 27 kwie 2023, 17:54

Dear Sir, I bought an Index G200 from 1997 at auction, but there is no technical documentation. Can you help me with this machine, I can't even start it right now.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”