Tytan 520

Jakość wykonania, rzetelność Sprzedawcy

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
nordos
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2019, 14:28
Lokalizacja: Zielona Góra

Tytan 520

#1

Post napisał: nordos » 13 maja 2020, 12:12

Dzień Dobry.

Zwracam się do szanownych kolegów z prośbą o podpowiedz w sprawie tokarki oferowanej przez jedną z firm chodzi tu
o tytana 520 z Metal technics Polska.

1. Jeśli Panowie z Forum mieli z tytanami z MTP stycznść lub je posiadają to Jak wygląda jakość urzadzenia.
Wiadomo że to tokarka importowana ze wschodu ale czy jest ona warta swej ceny i zdatna do pracy?
ostatnio na jednym z portali aukcyjnych pojawił się komentarz i dużym biciu 0,22 uchwytu.

2. Jakie jest podejście firmy do klienta który niekupuje maszyny za kilkadziesiąt tysięcy ew. jakie jest podejscie firmy do serwisu i obsługi posprzedażowej.
3.Z racji braku siły w miejscu ustawienia czy warto zakupić wersję 400v i dołożyć falownik(falownik posiadam) do istniejącego silnika czy lepiej kupić 230v i w przyszłości zmienic silnik.

Tokarka Stosowana Będzie przedwszystkim hobbystyczne (modelarstwo Lotnicze) i do dorabiania części maszyn.
Pozdrawiam Łukasz



Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7781
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tytan 520

#2

Post napisał: tuxcnc » 13 maja 2020, 13:22

W największym skrócie : nie pieniądze, nie maszyna.
Oczywiście do bardzo wielu rzeczy nadawać się będzie, szczególnie po usunięciu ubocznych efektów chińskiej kultury pracy, ale czy akurat twoje potrzeby zaspokoi, to trzeba pytać jasnowidza.


Aeromikie
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2014, 11:47
Lokalizacja: Mojrzeszów

Re: Tytan 520

#3

Post napisał: Aeromikie » 13 maja 2020, 14:37

Sam mam podobny problem. Jestem świadom że tokarki w tej cenie to "zestaw części po pierwszym montażu". Staram się oszacować ile czasu i zasobów zajmie doprowadzenie maszyny do stanu używalności.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Tytan 520

#4

Post napisał: rdarek » 13 maja 2020, 16:19

Aeromikie pisze:
13 maja 2020, 14:37
Sam mam podobny problem. Jestem świadom że tokarki w tej cenie to "zestaw części po pierwszym montażu". Staram się oszacować ile czasu i zasobów zajmie doprowadzenie maszyny do stanu używalności.
nordos pisze:
13 maja 2020, 12:12
1. Jeśli Panowie z Forum mieli z tytanami z MTP stycznść lub je posiadają to Jak wygląda jakość urzadzenia.
Wiadomo że to tokarka importowana ze wschodu ale czy jest ona warta swej ceny i zdatna do pracy?
ostatnio na jednym z portali aukcyjnych pojawił się komentarz i dużym biciu 0,22 uchwytu.
2. Jakie jest podejście firmy do klienta który niekupuje maszyny za kilkadziesiąt tysięcy ew. jakie jest podejscie firmy do serwisu i obsługi posprzedażowej.

3.Z racji braku siły w miejscu ustawienia czy warto zakupić wersję 400v i dołożyć falownik(falownik posiadam) do istniejącego silnika czy lepiej kupić 230v i w przyszłości zmienic silnik.
No to poczytajcie:

przeglad-generalny-czyli-nutool-w-negli ... 07-60.html

i pooglądajcie filmy kol AdamFx https://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Ten typ maszyn niezależnie od "marki" / importera ma tylko jedną ale znaczącą zaletę :mrgreen:
Mianowicie taką, że jest i coś na niej uskrobiesz ale cudów to się nie spodziewajcie.
Stan / jakość oczywiście zależna od szczęścia kupującego potem ogrom cierpliwości i raczej ważne jest ile czasu możesz poświęcić na dopieszczenie.

Podejście :) różnie a jeśli chodzi o silnik to 3f z falownikiem znacząco poprawia kulturę pracy.

U mnie oryginalny silnik 230V 550W po około roku już nie wyrabiał okazało się, że łożyska "wyschły" i pracowały z coraz większymi oporami. Także silnik poszedł do wiertarkofrezarki (sprzedający mnie wrobił i kupiłem gniota ze spalonym silnikiem) a wjego miejsce 3f z falownikiem.


Aeromikie
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2014, 11:47
Lokalizacja: Mojrzeszów

Re: Tytan 520

#5

Post napisał: Aeromikie » 13 maja 2020, 16:53

Oglądam kanał Adama, i pozbył się "tytana". Jean-Louis też się go pozbył. Istotne jest podejście do klienta. Wiertarko frezarkę kupiłem z UK z kurierem wyszło mnie taniej niż w Polsce. Zauważyłem pewne braki i wystarczyło maila wysłać przysłali części i nie dyskutowali. Czyli mieli właściwy model biznesowy. Wliczają koszty usunięcia niedoróbek bo taka uroda chińskiego sprzętu.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Tytan 520

#6

Post napisał: adam Fx » 13 maja 2020, 20:15

Aeromikie pisze:Oglądam kanał Adama, i pozbył się "tytana"
nie tyle pozbył co zmienił po prawie 10 latach szczęśliwego używania na większą maszynę ;)
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2351
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tytan 520

#7

Post napisał: Avalyah » 13 maja 2020, 20:29

Aeromikie pisze:Staram się oszacować ile czasu i zasobów zajmie doprowadzenie maszyny do stanu używalności.

U mnie odpaliłem maszynę prosto z pudła, nic nie poprawiałem, nie rozbierałem, nie myłem i pracuje już 3 albo 4 rok.


Autor tematu
nordos
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2019, 14:28
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Tytan 520

#8

Post napisał: nordos » 14 maja 2020, 08:47

Bardzo dziękuję za zainteresowanie Tematem.

Nim zadałem pytania na forum dokładnie zapozanałem się z historią Nutooli kolegów Adama FX i Natana. Widać ogom pracy włożony w maszyny jak i wedzę jaką dysponują obaj Panowie. Wydaje mi się że nie ma co nawet brać pod uwagę maszyn zakupionych 10 lat temu chińczyk juz pewnie dawno poddał je optymalizacji więc obie maszyny raczej już niebędą tak samo wykonane.

Wiadomo nie wszystko da się wykonać i poprawić dlatego też pytam o podejście Metaltechnics do klienta.

Wracając do silnika czy w tych tokarkach silnik 3F na start bedzie nadałwał się pod Falownik a może ktoś z Panów Posiada chodz Fotkę z Tabliczki znamionowej.


andrejch2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 494
Rejestracja: 15 wrz 2019, 07:56

Re: Tytan 520

#9

Post napisał: andrejch2 » 14 maja 2020, 10:02

Podejście jest takie, że jak coś ci się zepsuje to na pewno nie dadzą ci zamiennika, bo go po prostu nie mają. Jak już kupisz te tokarkę to o gwarancji możesz zapomnieć.

Awatar użytkownika

maszynista1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 385
Rejestracja: 20 sie 2018, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tytan 520

#10

Post napisał: maszynista1 » 14 maja 2020, 11:35

andrejch2 pisze:Jak już kupisz te tokarkę to o gwarancji możesz zapomnieć.


Nieprawda, jak jest ewidentny bubel typu spalony silnik lub niedolane żeliwo to wymieniają co trzeba tylko trzeba poczekać aż sprowadzą z chin.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”