Silniki 3-fazowe do Nutoola....

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.
Awatar użytkownika

sinmartin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2012, 11:30
Lokalizacja: Oświęcim

#51

Post napisał: sinmartin » 30 kwie 2014, 00:40

Kamyk
Ja mam to samo z poczatku myslalem,ze to lozyska tylko,ze mi nie piszczy zanim silnik ruszy,a kiedy wejdzie na troche wieksze obroty ale kiedy skontaktowalem sie ze znajomym,ktory ma wiedze w tym temacie i przedstawilem mu problem to powiedzial mi,ze to lezy w kwestii ustawien na falowniku nie napisze Ci na chwile obecna co bo sam nie wiem ale chyba chodzilo o czas rampy czy czas wyprzedzenia rampy,kiedy tylko mi napisze co i gdzie mam zmienic to moge Ci napisac o tym.Oczywiscie ja mam inny falownik i odnosnie tej zmiany na Twoim beda inne oznaczenia i bedziesz musial ich szukac u siebie ale jedno co bedzie wspolne to sprawa tego piszczenia.Staralem sie to jakosc napisac zrozumiale i nie wiem czy tak wyszlo.

Pozdrawiam



Tagi:


kamyk
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 93
Rejestracja: 22 gru 2004, 16:50
Lokalizacja: Kraków Bieżanów

#52

Post napisał: kamyk » 30 kwie 2014, 00:48

sinmartin, dzięki za info. Wszystko oczywiście zrozumiałem i jak będziesz wiedział to mi daj znać. Ja cały wieczór grzebałem w swoich ustawieniach i już jest trochę lepiej. Zmieniłem czasy startów, stopów oraz nachylenie krzywej V/F i jest dużo lepiej, ale jeszcze trochę go słychać. Jak będziesz wiedział jak ustawić swój to podeślij co było przyczyną.
Dzięki

Edit:
Ok już wszystko sobie poustawiałem, najważniejszym parametrem który wpływa na hałasowanie uzwojeń jest "Carrier Frequency" (Częstotliwość nośna). W chińczyku jest to parametr PD041 u mnie w zakresie 1-3 piszczy strasznie, jak dałem na 8 to już względna cisza. Jeszcze słychać jeden wysoki dużo cichszy dźwięk ale jego nie udało mi się zniwelować.

Teraz trzeba to podłączyć pod wyłączniki, E-Stopy, i zmianę kierunku. Jest OK.

Awatar użytkownika

sinmartin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2012, 11:30
Lokalizacja: Oświęcim

#53

Post napisał: sinmartin » 30 kwie 2014, 16:46

Kamyk
Chyba o tym samym piszesz co mnie poinformowano.Chodzi glownie o czestotliwosc przelaczania u mnie to jest SFT,w tym parametrze mam jeszcze dodatkowe parametry jak:
ACT - zakres czestotliwosci w ktorym mozna przypisac losowa czestotliwosc w poblizu 2-4kHz,stale czestotliwosci 2 lub 4kHz oraz 8,12,16kHz.W tych parametrach nalezy szukac tego optymalnego ustawienia aby nie piszczal silnik,najlepiej ustawic to jako stala czestotliwosc bo jesli bedzie jako zmienna to bedzie falownik przestawial.Ja mam ustawione na 4kHz i powiedzial mi abym to zwiekszyl,nie zmienialem tego jeszcze ale po dlugim weekendzie wyprubuje rozne ustawienia.Jesli chodzi o czasy startow jak i zatrzyman to juz trzeba ustawiac indywidualnie do silnika,ja mam silnik 1,5 kw i czas startu jak i stopu mam 3s startuje jak i zatrzymuje sie plynnie.Przelacznik kierunku jak i potencjometr mam juz podlaczony,zmienie chyba jednak potencjometr bo zauwazylem jakby troche malo plynnie nadawal szybkosc.To tyle.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#54

Post napisał: clipper7 » 01 maja 2014, 10:52

Nie mam doświadczenia z chińskimi falownikami, ale z innymi zawsze robię tak :

1. Resetuję falownik do ustawień fabrycznych
2. Wpisuję podstawowe parametry (częstotliwość max, tryb pracy, parametry silnika, czasy startu i hamowania itp.). Nie ruszam "zaawansowanych" parametrów.
3. Testuję i dopieszczam pozostałe parametry.

Przeważnie mam do czynienia z wyrobami Siemensa i Lusta, nic nie piszczy i jestem zadowolony. Czego i Kolegom życzę.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”