Czujnik pomiaru narzędzia

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu cncGraf
Awatar użytkownika

Autor tematu
lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

Czujnik pomiaru narzędzia

#1

Post napisał: lenherd » 04 kwie 2007, 12:56

Myślałem o umieszczeniu czujnika na bramie(ruchomej) i pytanie jest takie jak i czy jest to możliwe żeby program cncgraf ignorował oś X ?
Chodzi o skrócenie czasu wymiany i pomiaru . przy wielkim stole brama nie musiała by jechać do punktu XYZ tylko niezależnie od pozycji X jazda do pomiaru była by tylko w osi YZ.



Tagi:


Jackow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2007, 13:06
Lokalizacja: POMORZE

#2

Post napisał: Jackow » 05 kwie 2007, 12:48

jeżeli szkoda czasu to nie używaj czujnika pomiaru narzędzia

Awatar użytkownika

bula
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2007, 15:50
Lokalizacja: pomorskie

pomoc

#3

Post napisał: bula » 26 paź 2007, 16:12

mam pytanie. na uczelni działam przy frezarce współrzędnościowej MCP 1080 to jest mój temat pracy dyplomowej :) i mam z nią taki jeden problem. A mianowicie wyposażona ona jest w magazyn narzędzi i czujnik pomiaru długości narzędzi, po zadaniu jej komendy wymiana narzędzia podjeżdza po wybrane narzędzie,pobiera je (wrzeciono posiada dysze-uchwyt ciśnieniowy wszystko zasilane sprężonym powietrzem) i następnie podjeżdza do czujnika, teoretycznie powinna dokonać pomiaru( na początku odpalenia maszyny zauważyć można, że pomiaru dokonuje przez 2 dotknięcia 1 jest dość wyrażne drugie to lekki styk do pow. czujnika) ale jak sie można tak powiedzieć "rozgrzeje" i troszke pochodzi to tych "dotknięć" juz wogóle nie widać i następnie zamiast oddać spowrotem narzędzie do magazynu to coś jej odbija i albo znowu weżmie to samo narzędzie do pomiaru albo zatrzyma się nad magazynem i wyłączy pokazując takie błędy:

wystąpił błąd narzędzia!
dalsza praca nie jest możliwa lub wymagane jest bazowanie maszyny!

albo:

wyłącznie awaryjne osi
wykryty błąd ruchu dla osi 3
przekroczony dopuszczalny błąd pozycjonowania lub awaria w układzie serwonapędu.

co może powodować takie działanie maszyny?? (uszkodzenie czujnika, błędy w zapisie w plikach sterowania maszyny,a może pył który sie mógł dostać do elementów napędu- wcześniejszy właściciel to wydział.architektury :) )

za pomoc i wskazówki byłbym wdzięczny :smile:

[ Dodano: 2007-10-26, 16:27 ]
sorki nie tu wpisalem się :oops: ja tu nowy :shock:
Najczęściej jest tak"Adam Słodowy - Zrób to sam"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „cncGraf”