CncGraf nie odczytuję literek z plików DXF

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu cncGraf
Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Post napisał: Piotr Rakowski » 24 lis 2009, 07:02

Przepraszam bardzo - ale kolega Pawel_85 coś ściemnia - otworzyłem wszyskie 4 udostępnione przez Ciebie pliki w eduCAD 2.7 -> na dowód rysunek poniżej.

Nie rozumiem także, dlaczego mając dobre narzędzie w postaci eduCADa - znakomite do robienia tabliczek, bo podpisy mogą być nawet z fontów jednoprzebiegowych - uparcie używa kolega armaty - w postaci AutoCADa?

Ale to Twoja kwestia.

Ale żeby kolegów trochę po denerwować drugi ekran pokazuje, jak zrobiony jest import w powstającej właśnie trzeciej wersji eduCADa :lol: Niestety polskie akcenty w fontach nie będą uwzględniane.

PS.Obrazek musiałem obrócić, bo nasze forum ma chory system ich wczytywania.
Załączniki
Image2.png
Widok w nowej wersji eduCAD 3, która dopiero powstaje.
Image2.png (31.62 KiB) Przejrzano 973 razy
Image1.png
Widok w wersji 2.7
Image1.png (24.61 KiB) Przejrzano 941 razy


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:


Autor tematu
Pawel_85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2009, 17:43
Lokalizacja: Poznań

#12

Post napisał: Pawel_85 » 24 lis 2009, 10:50

Witam!

Gdyby udało mi się uzyskać taki efekt jaki jest na obrazku w przypadku programu w wersji 3.0 to byłbym bardzo zadowolony;)

Niestety muszę mieć starszą wersję EduCada, który mi tych plików nie otwiera, owszem pokaże pasek postępu, że coś tam otwiera, ale kartka jak była biała tak jest dalej biała. Zresztą na Twoim obrazku też nie widać literek w przypadku wersji 2.7 a tą najprawdopodobniej mam zainstalowaną na swoim komputerze;)

A dlaczego nie EduCad tylko inny program, to proste pliki otrzymałem od kogoś komu zależy na identycznym wyglądzie płytek dlatego nie chcę ręcznie przerysowywać obrazka z programu do programu ponieważ mogę tym samym wprowadzić nie pożądane zmiany.

Wrócę do domu (teraz jestem w pracy) to popróbuję jeszcze działać w tym temacie.

Pozdrowienia!

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#13

Post napisał: Bri » 24 lis 2009, 16:12

Wystarczy sprecyzować co to za czcionka napisów jest (nie strzelam bo tam widzę i tahomę i stylusa i jeszcze inne czcionki) i zrobić coś aby uzyskać poszczególne litery w postaci lini i łuków a nie obiektu odnoszącego się do czcionki na dysku twardym.
Można użyć explode z autocadowego paska expresstools albo innego programu typu ttf2dxf (czyli truetypefont to dxf).
Np. mój Tops pozwala mi na tworzenie napisów w oparciu o czcionki na gotowo w postaci linii i łuków, i co ważniejsze prezentuje się to o wiele bardziej elegancko niż acada.

Zobacz na załącznik
Załączniki
napisy.zip
(32.07 KiB) Pobrany 269 razy

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14

Post napisał: Piotr Rakowski » 25 lis 2009, 16:42

Wersję 2.7 zawsze możesz pobrać z mojej strony (adresy w podpisie).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „cncGraf”