Frezowanie kieszeni

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu cncGraf

Autor tematu
skarapi07
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2021, 09:51

Frezowanie kieszeni

#1

Post napisał: skarapi07 » 12 sie 2021, 23:33

Witam, zaczynam przygodę z CNC i nie mogę poradzić sobie z jedną sprawą. Mianowicie chciałbym wyfrezować kieszenie (pomarańczowe pole na załączonym zdjęciu). Po wrzuceniu projektu do cncGrafa frezowanie zawsze odbywa się od krawędzi do środka obiektu (na obrazku "x"). Czy można w Corelu zbudować obiekt tak aby cncGraf wyfrezował pomarańczowe pole, od krawędzi zewnętrznej do krawędzi wewnętrznej?
Projekty tworze w Corelu i eksportuję do pliku plt.
Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.
Załączniki
koło.PNG




brandnew
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 126
Rejestracja: 23 lut 2021, 21:01

Re: Frezowanie kieszeni

#2

Post napisał: brandnew » 13 sie 2021, 07:15

skarapi07 pisze:
12 sie 2021, 23:33
frezowanie zawsze odbywa się od krawędzi do środka obiektu (na obrazku "x")
Pierwsza sprawa, to napisałeś pytanie tak, że trudno zrozumieć o co pytasz (przynajmniej ja nie rozumiem). Czy to znaczy, że nie frezuje kolorowego pola?
skarapi07 pisze:
12 sie 2021, 23:33
Czy można w Corelu zbudować obiekt tak aby cncGraf wyfrezował pomarańczowe pole, od krawędzi zewnętrznej do krawędzi wewnętrznej?
Generalnie rysunek w jakimkolwiek programie byś go nie narysował jest przetwarzany na g-code przez program CAM, więc tam szukaj rozwiązania.


elektronockaut
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 24 lis 2019, 06:35

Re: Frezowanie kieszeni

#3

Post napisał: elektronockaut » 29 sie 2021, 10:11

Pliki PLT są to pliki przeznaczone do ploterów. Niestety frez będzie podążał dokładnie po linii którą narysowałeś. Nie będzie frezował po jej wewnętrznej czy zewnętrznej stronie. Jeśli mi podasz dokładne wymiary swojego kółka, i grubość materiału w którym chcesz frezować mogę Ci to narysować. Ja używam do tego celu ArtCam 2011, i zapisuje pliki do formatu *.nc zawierającego G-Code. Jak dla początkujących - polecam ten program.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „cncGraf”