Podłączenie falownika VFD Huanyang do starownika CNC i sterowanie obrotami z MACH 3

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
milostrzygiel
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2018, 09:58

Podłączenie falownika VFD Huanyang do starownika CNC i sterowanie obrotami z MACH 3

#1

Post napisał: milostrzygiel » 26 lis 2018, 18:49

Dodane 1 godzina 9 minuty 43 sekundy:
Posiadam popularny falownik huanyang ( wersja z potencjometrem - nie wiem czy to ma znaczenie ? ) i chciałem podłączyć pod sterownik jak na zdjęciu i moje pytanie jak go podłączyć aby było sterowanie obrotami z poziomu programu MACH 3

Czy pin C ( sterownik, koło pin-u 0-10V miedzy GND a NO do czegoś służy ? na rysunku sterowniku jest podpięty do falownika
czyli C wraz z GND 0-10V i N ( niewykorzystany )


Zastanawiam się czy można podłączyć zwykłym sygnałem 0-10V lub PWM
Czy są plusy i minusy tych dwóch podłączeń 0-10V i PWM
czy potencjometr trzeba w menu wyłączyć
Czy można używać potencjometru w falowniku i sterowania z poziomu mach-a jednocześnie ( czy nie powoduje jakiś kolizji)
Które punkty programowe zmieniamy w falowniku aby było prawidłowe sterowanie np. PD70 analog input

Mniej ważne:

Czy można załączyć i wyłączyć z macha wrzeciono - czy to jest równoznaczne z ustawieniem obrotów na zero
Czy można zmienić obroty do tyłu

Które sterowanie mogę zrobić z tego sterownika który posiadam lub co trzeba dokupić lub wymienić na inny sterowni
Załączniki
DSC03868 (Copy).JPG
DSC03866 (Copy).JPG
DSC03865 (Copy).JPG
sterownik 3 (Copy).JPG
Falownik (Copy).JPG
sterownik 2.jpg
sterownik.jpg



Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podłączenie falownika VFD Huanyang do starownika CNC i sterowanie obrotami z MACH 3

#2

Post napisał: adam Fx » 27 lis 2018, 15:03

przydałby się opis tej płytki poza rysunkami ale Zgaduję że
NO to włącz/wył.
C to CW/ CCW

Tak można w macha włączyć Wrzeciono funkcję m3 prawe obroty M4 lewe obroty M5 stop oczywiście z klawisza też można to zrobić żeby to było w ogóle możliwe to musisz mieć przypisany output mówiłem o tym w moim poradniku na YouTubie

PWM Twoja płytka zmieni na 0-10V i to podasz do falownika
Czy trzeba wybrać rodzaj sterowania No raczej trzeba jeszcze się nie spotkałem żeby działało jednocześnie sterowanie z poziomu szyny i z poziomu potencjometru

Co do tego jakie ustawić parametry w falowniku No to Wystarczy wpisać sobie w Google popularną nazwę tego falownika i zarówno na Youtubie jak i na forach na naszym raczej też znajdziesz podstawowe parametry oczywiście musisz je sprawdzić ze swoją instrukcją ponieważ te falowniki też potrafią się jakoś różnić od siebie

Jeżeli masz Wrzeciono na przykład typu mokry Chińczyk to to Wrzeciono jest tylko jedno obrotowe więc zmiana kierunku obrotów w takim wypadku nie będzie konieczna niewskazana
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”