Szkolenie CNC Wałbrzych, Świdnica, Wrocław?

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
przemo58
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2014, 10:26
Lokalizacja: Wałbrzych

Szkolenie CNC Wałbrzych, Świdnica, Wrocław?

#1

Post napisał: przemo58 » 20 lip 2014, 10:44

Witam, jestem nowy na forum, mieszkam w Wałbrzychu. Chciałbym wziąć udział w szkoleniu na operatora CNC i znalazłem coś takiego: http://www.ost.org.pl/szkoleniawalbrzych/pokaz/id/65. Czy ktoś z forumowiczów może coś słyszał, może ktoś był na tym szkoleniu? A może jest coś innego godnego uwagi w okolicy - Świdnica, Wrocław?



Tagi:


kamiloppsppp
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2014, 21:43
Lokalizacja: Region Wałbrzyski

#2

Post napisał: kamiloppsppp » 31 sie 2014, 23:30

W świdnickim technikum mechanicznym są organizowane takie szkolenia, co ważne sa za darmo. Poprostu uczysz się przedmiotów zawodowych a na końcu po roku piszesz egz zawodowy. Po czym otrzymujesz tytuł Technika mechanika CNC (jeżeli masz ogólnie średnie wykształcenie) lub tutył mechanika cnc po szkole zawodowej (jeżeli wcześniej byłeś tylko po gimnazjum lub zawodówce) Wszystko odbywa sie w weekendy.
...


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#3

Post napisał: CNC-Bogi » 16 wrz 2014, 16:17

To "szkolne" podejście do tematu.
Rynkowe podejście jest takie.
1. Znajdź wakujące miejsce pracy na maszynie CNC (np. we Wrocławiu).
Znam kilka takich, mogę podpowiedzieć.
2. Zgłoś się do mnie - pomogę. Po tygodniu będziesz świadom maszyny, obs£ugi komputera CNC
i podstaw programowania warsztatowego "z ręki", wykonasz pierwsze detale. Za wykonaną pracę będzie Ci zapłacone.
3. Jeżeli spodoba Ci się praca operatora CNC, będziesz chętny i wytrzymasz przy maszynie przez min. 8 godz.,
znowu mogę pomóc, tym razem na wyższym poziomie... itd.
Dziś dostałem info, że do średniej firmy w Chojnowie k. Legnicy potrzeba kilku tokarzy, frezerów konwencjonalnych
i kilku operatorów CNC. Płace w granicach 10-20zł/h w zależności od umiejętności i wyników pracy. Chciałbyś tam popracować?


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#4

Post napisał: kamar » 16 wrz 2014, 19:19

CNC-Bogi pisze: 1. Znajdź wakujące miejsce pracy na maszynie CNC (np. we Wrocławiu).
I to najlepsze podejście. W wakacje pracownik zapytał czy moze przywozić syna maturzyste żeby zobaczył jak to wygląda. Po tygodniu stania przy ojcu, sam sie brał za ustawianie detali i obslugę procedurek. Pewnie po miesiacu, dwóch byłby pełnoprawnym frezerem CNC :)


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#5

Post napisał: kubus838 » 16 wrz 2014, 21:40

Witam

Może najpierw znajdź staż w jakieś firmie która prowadzi produkcje na obrabiarkach cnc nawet darmowy. W tym czasie możesz iść na szkolenie. Z tego co wiem to nawet jak znajdziesz miejsce "vacatowe" w firmie jako operator cnc to napewno Cie nie przyjmą, bo nie "postawią" przy maszynie za 200tys. zł osoby która się dopiero uczy i ma zero doświadczenia. Nawet wtedy kiedy pokażesz masę papierków to i tak postawią Cię przed maszyną i sprawdzą Twoje umiejetności i napewno nie zaryzykują "kolizji" na maszynie za 200tys. zł. A napewno nie poprowadzą szkolenia na maszynach w czasie produkcji. Więc znajdź firme która przyjmie Cię na staż i za ten staż zapłaci UP. A wtedy jest duża szansa, że jeżeli na stażu będą z Ciebie zadowoleni to zostaniesz zatrudniony na etat. Dla takiej firmy jesteś opłacalny wtedy kiedy masz wiedze i doświadczenie a przede wszystkim przynosisz zyski. A jeżeli wogóle brak Ci wiedzy na temat obróbki skrawaniem to najlepiej zacznij od obrabiarek konwecjonalnych a potem przejdź do poziomu cnc.

Ja wiem wielu osobom podoba się wtedy kiedy przy obrabiarce stoi komputer i miga ekran. Ale to nie jest takie proste, to że w każdym domu jest komputer i dzieci w podstawówce bardzo dobrze radzą sobie z instalacją windowsa to jeszcze nie wszystko. W przypadku cnc musisz się bardzo dobrze posługiwać sie komputerem, również oprogramowaniem CAD/CAM to jeszcze musisz mieć wiedze z zakresu obróbki skrawaniem w różnych materiałach.

robert


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#6

Post napisał: CNC-Bogi » 18 wrz 2014, 16:21

Nowy operator niekoniecznie musi trafić do pracy na nowej, drogiej maszynie CNC.
Na peryferiach Wrocławia stoją (z powodu braku operatora) 3 sztuki tokarek ok. 20-letnich, a do obsługi są sterowania:
- 2 x NUMS322T;
- 1 x Sinumerik 810T.
Nieco dalej od W-wia czeka tokarka CNC ze sterowaniem B2T Philips.
Na którym kursie tego uczą? Tylko szkolenie warsztatowe.
:mrgreen:


Bocianski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:48

Re: Szkolenie CNC Wałbrzych, Świdnica, Wrocław?

#7

Post napisał: Bocianski » 24 sie 2018, 13:03

Witam, jeśli to nie problem to odświeżę nieco temat.
Poszukuję taniego bądź najlepiej darmowego kursu we Wrocławiu (nie interesują mnie kilkudziesięcio godzinne za kilka tysięcy zł).
Ckp Wrocław - płatne ponad 2tys, inne ośrodki szkolenia zawodowego nie prowadzą kursów M19.
Są jeszcze "szkoły" typu Atut czy Nova, ale czytam opinie i ludzie nie są zadowoleni z poziomu ich nauczania.
Jedyna sensowną opcję znalazłem w Oleśnicy - tam nauczanie jest za darmo co drugi weekend, na koniec można przystąpić do egzaminu państwowego.
Jeśli będę musiał to będę jeździł tam, lecz jeśli ktoś ma informacje o możliwości podobnej nauki we Wrocku byłbym bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam.


mryellow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 134
Rejestracja: 01 lip 2017, 14:41
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Szkolenie CNC Wałbrzych, Świdnica, Wrocław?

#8

Post napisał: mryellow » 29 sie 2018, 20:17

kubuś czasy się zmieniły. U mnie na rewirze zatrudniają ludzi z ulicy(zero wiedzy o cnc) na obrabiarki CNC i ich szkolą(kucharz, cukiernik itd.) Uważam, że jeżeli ktoś chce być tylko operatorem CNC to nie warto robić kursów. O zarobkach to nawet szkoda wspominać XD


MrMartynek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2018, 12:00
Lokalizacja: Breslau

Re: Szkolenie CNC Wałbrzych, Świdnica, Wrocław?

#9

Post napisał: MrMartynek » 20 wrz 2018, 14:30

Bocianski pisze:Jedyna sensowną opcję znalazłem w Oleśnicy - tam nauczanie jest za darmo co drugi weekend, na koniec można przystąpić do egzaminu państwowego.


Z tego co wiem to tego kursu w Oleśnicy też nie udało się otworzyć w tym roku. Zbyt mało chętnych.


pita123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2018, 10:33

Re: Szkolenie CNC Wałbrzych, Świdnica, Wrocław?

#10

Post napisał: pita123 » 21 wrz 2018, 10:34

Zgadza się, w Oleśnicy nie pykło :( a szkoda

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”