Obudowa grawerki laserowej

Pytanie o materiał

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Arrgon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06

Obudowa grawerki laserowej

#1

Post napisał: Arrgon » 14 lut 2018, 12:18

Cześć,
To mój pierwszy post więc witam wszystkich :)
Szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem, jak ktoś wie gdzie znaleźć odpowiedź na moje pytanie, proszę o link.
A teraz do rzeczy:

Skonstruowałem sobie grawerkę pod arduino laserową z niebieskim 450nm 1W laserem prosto od majfriendów z chin.
Dostałem w paczce okularki ochronne z jakiegoś zielonego plastiku, które ładnie filtrują wiązkę lasera.
Jako, że czas wypalania elementów jest dość długi i będę siedział w pomieszczeniu, w którym maszynka będzie działać, chciałem skonstruować jakąś obudowę żeby odbite światło nie niszczyło oczu.
Moje pytanie brzmi:
Z jakiego materiału zrobić taką obudowę (chodzi o to żeby była przeźroczysta żebym widział co dzieje się z moim materiałem).
Czy ten plastik w okularkach to jakiś specjalny materiał o jakichś określonych właściwościach?
Jak tego szukać, pod jaką nazwą? Można go czymś innym zastąpić? (widziałem że w niektórych projektach ludzie używają jakiegoś pomarańczowego plastiku?)

Z góry dzięki za odpowiedź



Awatar użytkownika

zientkowski
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:44
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Obudowa grawerki laserowej

#2

Post napisał: zientkowski » 14 lut 2018, 12:33

Witam, jestem w trakcie konstruowania obudowy z wyciągiem do lasera 2500mw, a wygląda to tak

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jako wyciąg zastosuje wentylator łazienkowy, pole robocze jakieś 450mm na 450mm

Obudowa cięta laserowo, gięta na giętarkach numerycznych no i malowana proszkowo

Jak by ktoś był zainteresowany proszę o wiadomość prywatną to takową obudowę jestem w stanie zorganizować


Autor tematu
Arrgon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06

Re: Obudowa grawerki laserowej

#3

Post napisał: Arrgon » 14 lut 2018, 12:43

Sama obudowa świetna ale mi bardziej chodziło o pokrywę, którą będziesz montował w tym okienku. Z jakiego materiału, żeby pochłaniało wiązkę?
Mi aż taka piękna obudowa nie potrzebna bo wypalarka zrobiona czysto hobbystycznie i do hobbystycznych zastosowań. Nie musi wyglądać tak profesjonalnie jak Twoja. Chodzi mi tylko i wyłącznie o ochronę wzroku bo odbite od wypalanego materiału światło szaleje po całym warsztacie aż oczy bolą.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2819
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

Re: Obudowa grawerki laserowej

#4

Post napisał: koala.g » 14 lut 2018, 13:59

No to dej szkło dymione albo plekse szarą przyciemnianą etc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”