Frezarka CNC

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Supri
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2012, 01:41
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Frezarka CNC

#1

Post napisał: Supri » 01 lis 2017, 13:10

Cześć,

konto mam już od jakiegoś czasu, ale większość tego czasu byłem tu nieobecny więc na początku chciałbym się przywitać.

Postanowiłem zbudować swoją frezarkę CNC. Chciałbym was zapytać, czy moglibyście mi polecić jakąś literaturę na temat budowy takich maszyn ? Ostatnio udało mi się znaleźć jedną pozycję, niestety strona mi się nie zapamiętała i nie mogę odnaleźć tego ponownie. Na forum natomiast znalazłem tylko tematy dla osób które mają już jakieś doświadczenie z CNC. Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej - proporcji co do prędkości obrotowej, mocy elektrowrzeciona, posuwu i średnicy frezu - jakie parametry jaką obróbkę są w stanie zapewnić. I druga strona medalu - budowa układu sterowania taką maszyną - z wykształcenia jestem mechanikiem (Inż.) i nie mam za bardzo pojęcia o elektronice i nie umiem od podstaw zbudować takiego układu. Oczywiście jakieś tam podstawy z elektryki i elektroniki mam, ale na pewno przydałaby się jakaś literatura którą mógłbym się wspomóc. Może ktoś ma jakąś literaturę na sprzedaż ?

Pozdrawiam,
Szymon



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 01 lis 2017, 15:55

Witam

Na początek polecam wybrać projekt takiej obrabiarki i podjąć decyzje co do jej konstrukcji oraz bardziej dokładnie poczytać artykuły zamieszczone na tym forum. Teraz należy zacząć gromadzić elementy i materiały takie jak silniki, sterowniki oraz elementu posuwu.

Potem a przynajmniej jak budowa będzie skończona w 80% należy podjąć decyzje co do programu sterującego obrabiarką. Po tych zabiegach należy sprawdzić jak obrabiarka zachowuje się w trakcie pracy i poprawić błędy. A błędy wyjdą na pewno.

Jeżeli obrabiarka będzie gotowa do pracy wtedy należy się zastanawiać nad prędkościami obrotowymi, mocami czy posuwami. Każda taka obrabiarka "żyje" własnym życiem a to można poznać dopiero po uruchomieniu takiej maszyny a w szczególności frezarki. W przypadku obrabiarek własnej konstrukcji o wadach i zaletach takich maszyny można się dowiedzieć w praktyce.

A w obecnej sytuacji informacje dotyczące pracy takiej maszyny to czyste domysły i z reguły nie prawdziwe.

robert


Autor tematu
Supri
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2012, 01:41
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#3

Post napisał: Supri » 01 lis 2017, 20:12

Dzięki bardzo za podpowiedź. Nie chodziło mi w sumie o jakieś dokładne dane, tylko o zasady działania całego systemu CNC, jego składowe elementy jak one współpracują i na jakie parametry mają wpływ. Takie podstawy, żebym wiedział w ogóle o czym rozmawiamy :)


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 01 lis 2017, 21:09

Jeżeli chodzi Ci o zasadę działania to jest bardzo prosta. Najpierw masz rysunek techniczny bryły którą chcesz uzyskać w skutek pracy swojej obrabiarki. W oprogramowaniu CAD za pomocą jego funkcji "rysujesz" bryłę oczywiście według podanych wymiarów. Potem w oprogramowaniu CAM ustawiasz całą strategie obróbki począwszy od prędkości dojazdowej poprzez rodzaj obróbki skończywszy na ilości przejść zwanych rampami itd. Jeżeli już masz plik obróbkowy "otwierasz" go w programie sterującym obrabiarką i uruchamiasz cały proces frezowania.

Ja opisałem Ci tzw. metodę CAD/CAM. Gdzie cały proces przygotowuje za pomocą oprogramowania CAD/CAM - oczywiście efekty czyli zgodność kształtową i wymiarową można sprawdzić na ekranie monitora - czyli przed włączeniem frezarki.

Jest jeszcze metoda pisania na pulpicie programu sterującego. Czyli tutaj nie ma pliku obróbkowego tylko człowiek pisze g-cod z tzw. palca w programie sterującym. Ta metoda jest bardziej pracochłonna i efekt pracy można zobaczyć dopiero jak obrabiarka się zatrzyma.


Która z tych metod jest lepsza? Moim zdaniem ta przy użyciu CAD/CAM. Po pierwsze nie muszę znać g-codu ponieważ program CAM każdy ruch w osi sam zamieni na g-cod. Po drugie nie muszę marnować materiału bo mogę sprawdzić bryłę pod względem kształtowym i wymiarowym za zgodność z projektem. Po trzecie jestem w stanie wygenerować dużą większą ilość linijek g-codu niż "mistrz świata w szybkim pisani". Po czwarte i co najważniejsze kiedy obrabiarka zacznie pracować mam dużo czasu aby zająć się przygotowaniem kolejnej obróbki na kolejna maszynę, lub zacząć coś innego. A dokładniej na temat obróbki "pisania z palca" niech wypowiedzą się Ci którzy robią to na co dzień.

Więcej nic Ci na pisać nie mogę bo nie masz jeszcze obrabiarki. Co do elementów składowych to musisz mieć oprócz obrabiarki komputer do niej podłączony wraz z programem sterującym. Oczywiście taki komputer musi być odpowiednio przygotowany. Na dodatkowym komputerze masz zainstalowany program CAD/CAM. W przypadku metody "pisania z palca" drugi komputer jest nie potrzebny bo i tak trajektoria narzędzie piszesz bezpośrednio z programie sterującym. O narzędziach pomiarowych już nic nie pisze bo to jest oczywiste. A najważniejszą rzeczą to są chęci do budowy takiej obrabiarki i nauka jej obsługi. Dopiero wtedy można się przekonać jaka jest przyjemność z tego co zrobiłeś sam na własnoręcznie zbudowanej maszynie.

robert


Autor tematu
Supri
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2012, 01:41
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#5

Post napisał: Supri » 01 lis 2017, 21:38

Ok, jeśli chodzi o CAD mówimy tutaj o programach typu Inventor, czy tylko AutoCAD ? Programy które tworzą strategię obróbki bazują na plikach 3D- step czy raczej 2d-dwg/dxf ?I jeśli chodzi o sterowanie - Komputer -> gniazdo LPT -> sterownik -> falownik ? -> silniki osi x/y/z i wrzeciono ? Czy potrzeba coś więcej ? Widziałem sterowniki które kosztują ok. 200zł na czymś takim da się zbudować Frezarkę która będzie w stanie obrobić S355 frezem powiedzmy 10 mm ? Czy falowniki są wymagane czy silniki mają je "wbudowane" ? Z konstrukcją stali powinienem sobie poradzić bo tak jak pisałem pracowałem jako konstruktor, ale dobranie i zgranie podzespołów elektryczno/ elektronicznych jest dla mnie wyzwaniem.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#6

Post napisał: kubus838 » 01 lis 2017, 22:22

Supri pisze:Ok, jeśli chodzi o CAD mówimy tutaj o programach typu Inventor, czy tylko AutoCAD ?
CAD jest to program który pozwala rysować części składowe płaszczyzn więc autocad na pewno tak inventora nie znam.
Supri pisze: Programy które tworzą strategię obróbki bazują na plikach 3D- step czy raczej 2d-dwg/dxf ?
I na jednych i na drugich.
Supri pisze: I jeśli chodzi o sterowanie - Komputer -> gniazdo LPT -> sterownik -> falownik ? -> silniki osi x/y/z i wrzeciono ? Czy potrzeba coś więcej ?
Z grubsza dokładnie tak dlatego, że można jeszcze pod sterownik podłączyć chłodzenie płynem lub powietrzem i magazyn narzędzi. Z reguły każdy sterownik na płycie głównej ma jeszcze dwa przekaźniki które pozwalają na montowanie różnego rodzaju oprzyrządowania.
Supri pisze: Widziałem sterowniki które kosztują ok. 200zł na czymś takim da się zbudować Frezarkę która będzie w stanie obrobić S355 frezem powiedzmy 10 mm ?
Z takimi sterownikami też da się zbudować frezarkę cnc i będzie ona pracowała z powodzeniem. Nie wiem co to jest S355 ale warunkiem każdej obróbki jest prawidłowo przygotowany plik obróbkowy i odpowiednie narzędzie. Sterownik steruje tylko ruchem wrzeciona mówiąc inaczej przestawia je w miejsce z pliku obróbkowego. Te droższe sterowniki maja po prostu więcej funkcji dodatkowych. Ale sterowniki droższe i te tańsze mają podstawowe zadanie zmieniać położenie wrzeciona w trzech płaszczyznach.
Supri pisze: Czy falowniki są wymagane czy silniki mają je "wbudowane" ?
Z reguły falowniki są osobną częścią do wrzeciona. Jest to taka mała skrzyneczka która powoduje zmiany Hz a co za tym idzie prędkość obrotową wrzeciona. Czo one są wymagane, to zależy od rodzaju wrzeciona.

robert


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#7

Post napisał: Majster70 » 02 lis 2017, 06:30

Na początku zastanów się co chciałbyś obrabiać i pod to dobieraj konstrukcję. Co innego pianki, co innego drewno i co innego stal.
Masz do wyboru np plany gotowych konstrukcji lub możesz zdecydować się na przeróbkę konwencjonalnej frezarki na CNC, lub przeróbkę starej CNC z padniętym sterowaniem. Jeśli interesują cię przeróbki, zwróć uwagę na przeróbki Kamara, wychodzą mu dość solidne obrabiarki do metalu które na siebie zarabiają.
No tu jeszcze dochodzą problemy twojego zaplecza. (miejsce, sprzęt)


markoPM
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2017, 11:12
Lokalizacja: Zabrze

#8

Post napisał: markoPM » 02 lis 2017, 11:21

Dokładnie , musisz wiedzieć dokładnie co chcesz potem na niej robić, rozplanuj swój budżet zeby prace nie stanęły nagle w połowie
Ośrodek Szkolenia Zawodowego OMEGA
Kurs F-Gazy, Wózki widłowe, SEP, i wiele więcej...!

http://www.oszomega.pl/


Autor tematu
Supri
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2012, 01:41
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#9

Post napisał: Supri » 02 lis 2017, 18:33

Na początku myślałem o frezarce do stali, która pociągnie frez ok. 10 mm średnicy. Jeśli chodzi o falownik to moje pytanie nie było odnośnie wrzeciona tylko odnośnie osi posuwu. Dzięki chłopaki, że tak chętnie pomagacie mimo moich pytań, które już pewnie n-ty pojawiają się tutaj na forum !

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”