Pierwsza frezarka CNC - ocena części, modelu i kilka pytań

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
medd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Pierwsza frezarka CNC - ocena części, modelu i kilka pytań

#1

Post napisał: medd » 18 paź 2017, 11:28

Hej, przymierzam się do zbudowania mojej pierwszej frezarki CNC. Cały czas pracuję nad modelem który wykonuję w 3ds max(ten program akurat tak się złożyło że jako tako znałem) oraz kolekcjonuję listę części. Część już zakupiłem jednak chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych o porady i wskazówki czy wszystko idzie w dobrym kierunku czy też może coś zmienić. Przeznaczenie frezarki do głównie plexi i cienkie aluminium(1 do max 2-3mm).

Ogólnie lista części wygląda mniej więcej tak: Oraz model w 3ds max: http://autode.sk/2gj2UyF
Brak osi Z. Po jej dokończeniu brama zostanie ostatnio przesunieta aby wrzeciono znajdowało się pośrodku obszaru roboczego. Obszar roboczy wielkości 30x40cm
Główny materiał wykonania drewno, płyta MDF, kątowniki aluminiowe 3mm

Do tego chciałem dokupić sterowanie oparte o Arduino tj: Moje największe wątpliwości wzbudza dobór silników(czy są odpowiednio mocne i na dobre napięcie) oraz kwestia ich zasilania. W sterownikach arduino jest opisany pobór prądu 2A z tym że czasem jest to na silnik, czasem na kanał, czasem na cewkę. Czy ten sterownik nada się w ogóle do tych silników które według opisu pobierają przy napięciu znamionowym już 2.5A a przeglądając forum natnąłem się na informacje że silniki trzeba zasilać napięciem sporo wyższym od znamionowego(jakim dokładnie?).
Jeśli te sterowniki kompletnie się nie nadadzą to to co byście polecali? Zależałoby mi na sterownaiu poprzez port USB przy przytępnej cenie. Trzymać się Arduino czy szukać czegoś innego?



Tagi:

Wróć do „CNC podstawy”