Pomoc w kilku sprawach

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
baraniski15
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2017, 20:53
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Pomoc w kilku sprawach

#1

Post napisał: baraniski15 » 17 paź 2017, 21:26

Witam, jestem nowy na forum, a także nawet nie początkujący w sprawach maszyn cnc.
Zanim postanowiłem napisać na forum, to przeszukiwałem internety w celu znalezienia pomocy lecz niezbyt skutecznie ze względu że mam ograniczone słownictwo w tych sprawach. Udało się wgrać grbl na arduino, CAD używam blendera, a CAM blendercam, obsługa arduino za pomocą bCNC. Przeszukiwałem także tutaj, ale jak pisałem ze względu na brak terminów bezskutecznie.

Przychodzę z kilkoma pytaniami. Maszynę CNC zamierzam wykorzystać do wycinania otworów w rurze stalowej/aluminiowej i do wycinania elementów z blachy stalowej/aluminiowej. Grubość blach do 0.5cm, na upartego jeśli projekt będzie wymagać to 1cm. Na chwilę obecną nie zależy mi na szybkości a na przyzwoitym efekcie. Maszynę raczej używać będę raz na ruski rok, tylko na 3-4 projekty.
To tak kilka słów wstępu by przybliżyć sytuację.

1. Najtańsze polecane wiertła do maszyny które będą wstanie wyciąć element z blachy a także wywiercić otwory w rurach.

2. Jak poprawnie zainstalować blendercam, ponieważ wyskakuje mi błąd z plikiem init.py.

3. Zamienniki blendercam. Dokładniej to stl -> gcode.

4. (pytanie opcjonalne) Zamierzam wydać jak najmniej bo do bogatych nie należę, silniki krokowe jakie użyję do budowy maszyny to 28byj-48 się sprawdzą?

Jeśli można, byłbym także ucieszony odpowiednim linkiem do tematu konkretnego na moje pytanie.
Jeśli w złym dziale utworzyłem temat, to przepraszam.



Tagi:


rozzz
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 22 wrz 2015, 23:01
Lokalizacja: Rumia

#2

Post napisał: rozzz » 17 paź 2017, 22:25

Odpowiem tylko na 4 pytanie aby naświetlić Ci skalę problemu. Cenę i moc tego silnika można pomnożyć X 20( nie licząc sterownika) i wtedy można myśleć dalej. Wycinanie elementów z blachy 5-10 mm nie jest tak prostą sprawą jak Ci się wydaje.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Post napisał: Petroholic » 17 paź 2017, 22:39

baraniski15 pisze:Zamierzam wydać jak najmniej bo do bogatych nie należę, silniki krokowe jakie użyję do budowy maszyny to 28byj-48 się sprawdzą?
baraniski15 pisze:Maszynę CNC zamierzam wykorzystać do wycinania otworów w rurze stalowej/aluminiowej i do wycinania elementów z blachy stalowej/aluminiowej. Grubość blach do 0.5cm, na upartego jeśli projekt będzie wymagać to 1cm.
I podany silnik ma 0,03Nm...

Kolego poczytaj więcej tematów na forum, potem poczytaj ponownie, tak na w razie czego poczytaj jeszcze raz i na koniec poczytaj ze zrozumieniem...


Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1088
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

#4

Post napisał: Robert_K » 17 paź 2017, 22:40

Do wycinania czegokolwiek z blachy (frezowania) służą frezy, nie wiertła. Wiertła służą jedynie do wiercenia otworów.

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: Yarec » 29 paź 2017, 16:38

Kolego baraniski15 pomyśl lepiej nad zleceniem wykonania elementów przez Kogoś z CNC z prawdziwego zdarzenia i przez Kogoś z wiedzą dot. obróbki, a nie "kombinuj jak koza pod górę" .
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”