Szukam CNC do drewna

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
moncio23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2017, 14:29

Szukam CNC do drewna

#1

Post napisał: moncio23 » 09 gru 2017, 14:57

Witajcie. Poszukuję maszyny CNC do obróbki drewna/sklejki/mdf. Pieniądze jakie chciałbym przeznaczyć na zakup to 10,000zł. Chciałbym aby wspomagała mnie w stolarni. Wykonywała by jedną dwie prace dziennie. Musi być solidnej konstrukcji. Na początek ze słabszymi parametrami, z możliwością rozbudowania po jakimś czasie. Pole robocze idzie w parze z ceną, dlatego nie wymagam pola o wymiarze 1000x1000, lecz nie chcę żeby miało to wymiary mniejsze jak 500x500. Wiem, pieniądze które posiadam są śmieszne, ale może znajdzie się coś ciekawego. Za każdą propozycję maszyny, jak i porady w sprawie zakupu z góry dziękuję 👍



Tagi:

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam CNC do drewna

#2

Post napisał: Yarec » 09 gru 2017, 15:22

A co ma konkretnie robić ta maszyna w w/w materiale ?
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


Autor tematu
moncio23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2017, 14:29

Re: Szukam CNC do drewna

#3

Post napisał: moncio23 » 09 gru 2017, 15:35

Obrazek
Sklejka 8mm, wymiar 400x300, wycięte włosówką, przepraszam za logo ale innego zdjęcia nie mam na tel. Zdjęcie moje.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Szukam CNC do drewna

#4

Post napisał: kubus838 » 09 gru 2017, 16:45

Witam

Jeżeli chcesz mieć pole pracy pół metra na pół metra to może jakąś używkę kupisz za 10 tys. - bo jak rozumiem te wymiary podałeś w milimetrach. Tylko zastanów się czy to się opłaca. Takiej maszyny raczej już nie rozbudujesz do większych wymiarów bo by się to stało nie opłacalne. Lepiej jest zlecić budowę maszyny o większym polu pracy. Z drugiej strony do czego Ty w stolarce możesz użyć maszyny o polu pracy pół metra na pół. Aczkolwiek jest rozwiązanie z dzieleniem projektu aby się mieścił na tak małym polu pracy. Tylko, że to jest strasznie długa robota i szybciej rzeczywiście byś to włosówka wyciął a i jeszcze musisz mieć narzędzie do obróbki projektu w wersji elektronicznej. Takie pole pracy jest dobre dla majsterkowiczów-modelarzy. Kolejna sprawa to zbyt mało kasy chcesz wydać na maszynę która będzie zarabiała w stolarni - pomimo tego, że jak piszesz chcesz ją użyć dwa razy dziennie, przy rozbudowanych projektach to może dnia Ci zabraknąć na frezowanie. Możesz poszukać takich obrabiarek u chińczyków tylko nie licz na dokładność

Moim zdaniem jeżeli chcesz mieć taką obrabiarkę w swoim warsztacie i masz więcej kasy to powinieneś poszukać tu na forum producentów prywatnych z Polski i dogadać z nimi warunki. Od razu mówię żeby nie było niedomówień - nie jestem ani producentem ani dystrybutorem takich urządzeń. Własną frezarkę wykonałem sobie sam.

Również poleciłbym abyś sam taką maszynę złożył. Wtedy wszelkie sprawy dotyczące awarii masz z głowy.

robert


Autor tematu
moncio23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2017, 14:29

Szukam CNC do drewna

#5

Post napisał: moncio23 » 09 gru 2017, 17:46

Napisałem, że nie chciałbym wymiarów mniejszych jak 500mmx500mm, może być tak jak są np. 800mmx600mm
A coś w tym stylu?
http://allegro.pl/kompletny-ploter-frez ... 80920.html

Wiem sam po sobie, że przy takich rzeczach jak składanie, nie mam cierpliwości. To nie dla mnie, wolę dostać coś pod nos, na czym mogę już pracować. Może wymagania mam za duże, względem ceny.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Szukam CNC do drewna

#6

Post napisał: bartuss1 » 09 gru 2017, 19:31

to z allegno jest gno warte, coś dla lajkoników, sprzedać zapomnieć.
ale 10 kzł na maszynke do fajnej roboty przy wiekszym polu pracy to stanowczo za malo, dozbieraj sobie lepiej x3.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
moncio23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2017, 14:29

Szukam CNC do drewna

#7

Post napisał: moncio23 » 09 gru 2017, 20:13

Dlatego właśnie czekam na Wasze propozycje. Parametry są dla mnie tylko liczbami, nie potrafię określić czy to jest dobre, czy do kitu. Jeżeli to jest za niska kwota, to podajcie proszę coś do 20tyś zł.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”