jakie studia?

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
truciak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Katowice

jakie studia?

#1

Post napisał: truciak » 11 maja 2008, 17:15

witam:)
jakie studia polecacie dla osoby pracujacej na CNC w firmie ktora inwestuje w mlodych zdolnych ludzi?
po ktorych bedzie mozna wybic sie lub po skonczeniu studiow z doswiadczeniem kilkuletnim na maszynach miec silniejsza pozycie przy szukaniu pracy?

Mysle nad zarzadzaniem i inzynieria produkcji ale moze ktos podsunie jeszcze jakies pomysly . bo jak robic studia to takie ktore nam sie przydadza



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 11 maja 2008, 17:20

Witam
truciak pisze:Mysle nad zarzadzaniem i inzynieria produkcji
Wszyscy teraz chcieli by zarządzać a kto będzie stał przy maszynie :wink:
A po drugie kim zarządzać jak wszyscy wyjechali do Irlandii
:mrgreen:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


dell
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 23 maja 2007, 06:26
Lokalizacja: znikad

#3

Post napisał: dell » 11 maja 2008, 19:55

easy2002, stali by ci co by zarzadzali :)
Znudzila mi sie reklama
Niedlugo pojawi sie nowy chomik :D


waziu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:39
Lokalizacja: Konin

#4

Post napisał: waziu » 11 maja 2008, 20:44

witam:)
a może mechatronika??

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#5

Post napisał: easy2002 » 11 maja 2008, 20:57

waziu pisze:a może mechatronika??
Kolegę interesuje zarządzanie a nie grzebanie w maszynach
:wink:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


margor
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 327
Rejestracja: 24 lut 2005, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post napisał: margor » 11 maja 2008, 21:06

Polecam coś o kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Na początek warto wiedzieć do czego to służy. Lecz tu jest pewien haczyk. Mianowicie jak się już jest inżynierem konstruktorem, to właściwie można być tylko konstruktorem, nie ma wyższego stanowiska. Owszem można być głównym konstruktorem - ale to już inny rodzaj pracy. Pewnie wielu tu sie obrazi , no bo jak to , przecież są "po konstrukcji" i np. pracują jako dyrektor działu X. Owszem, ale to już nie są inż. konstr.

Nie mniej jednak polecam.
Mechatronika też jest ok.


Autor tematu
truciak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Katowice

#7

Post napisał: truciak » 12 maja 2008, 17:20

easy2002 pisze:
waziu pisze:a może mechatronika??
Kolegę interesuje zarządzanie a nie grzebanie w maszynach
:wink:
kolega chce teraz sie meczyc pracujac i uczac aby w przyslosci nie byc zwyklym popychadlem za 1100 do reki ;p

a poki mlodosc jest i chec do nauki i rozwoju trzeba kombinowac jak sie da i zrezygnowac z przyjemnosci ;)

wpisujcie jeszcze pomysly a ja bede czytal o tym na necie bo jaak narazie nazwy niektorych kierunkow sa dla mnie abstrakcja i nie wiem nawet o co w nich chodzi :D
a nie chce isc na cos co nie ma przyszlosci ,stracic duzo kasy na marne

aha jeszcze tak abym nie musial brac przed kazda sesja pol urlopu zeby minimum zrozumiec i nauczyc sie .... bo pracujac po 10 godz dziennie tez jestem niestety ograniczony pod wzgledem czasowym....

zalezy mi na tym aby jak najwiecej przydatnych rzeczy uczyc sie przy pomocy pracy w zakladzie a szkola aby poszerzac to czego nie da sie nauczyc w pracy ...


nedwed82
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:27
Lokalizacja: WuElKaPe

Re: jakie studia?

#8

Post napisał: nedwed82 » 18 maja 2008, 20:50

truciak pisze:witam:)

Mysle nad zarzadzaniem i inzynieria produkcji ale moze ktos podsunie jeszcze jakies pomysly . bo jak robic studia to takie ktore nam sie przydadza
ja robie ten kierunek zaocznie na politechnice poznanskiej na wydziale budowy maszyn, dodatkowo pracuje na cnc,kiedys na automatach i robotach do innych produkcji. powiem ci tak-ciekawy kierunek,proporcjonalnie sa podzielone zajecia na te zwiazane z zarzadzaniem i te zwiazane z technika,budowa i obsluga maszyn (duza automatyki,robotyki). koledzy ktorzy konczyli jako inz mieli kursy z programowania cnc. jezeli zdecydujesz sie na ten kierunek to konsekwentnie szukaj pracy w jakims ciekawym zakladzie produkcyjnym gdzie bedziesz mial kontakt z produkcja i obsluga maszyn inaczej te studia duzo ci nie dadza. mam znajomych ktorzy pracuja np. jako handlowcy i sami przyznaja studiowanie tego mija sie z celem,mogli isc np na logistyke.

poza tym bez praktyki przynajmniej kilkuletniej to niewidze sie jako zarzadzajacego :twisted:

i pamietaj-wyksztalcenie wyzsze jest jak niedopita flaszka wodki-kiedys moze sie przydac :cool:


lancerx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Dąbrowa G

#9

Post napisał: lancerx » 29 cze 2008, 14:20

Ja tez szukam studiów zaocznych i nie wiem kompletnie na co iść :neutral: skończyłem technikum o specjalizacji programowanie i obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie i podoba mi sie to a teraz mam dylemat jakie studia... myślałem o wyższej szkole mechatroniki w Katowicach ale czy mechatronik to będzie dobry wybór? polecicie mi coś?

[ Dodano: 2008-06-29, 14:27 ]
truciak pisze:aha jeszcze tak abym nie musial brac przed kazda sesja pol urlopu zeby minimum zrozumiec i nauczyc sie ....
dokładnie


domino-mch
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 55
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:53
Lokalizacja: Poznań

#10

Post napisał: domino-mch » 30 cze 2008, 01:45

Studiuję mechatronikę na Politechnice Poznańskiej z tym, że akurat dziennie. Polecam ten kierunek, szczególnie dlatego że wydział który go prowadzi to wydział technologiczny mocno związany z obrabiarkami. Poza zajęciami typowymi na kierunku budowa maszyn masz też sporo przedmiotów związanych z automatyką i elektroniką. Polecam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”