zle skonfigurowana maszynka

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
so3
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:53
Lokalizacja: Stare Sioło

zle skonfigurowana maszynka

#1

Post napisał: so3 » 22 maja 2017, 11:30

Witam kolegów,po wielu bojach i wojnach i różnych takich maszynka gotowa i odpalona i tu mały problemik,dzięki uprzejmosci kolegi z forum prawdopodobnie zCzech sciągnołem gotowe gcody są to dłonie tak jakby złożone do modlitwy i wszystko fajnie wyfrezowałem wyszły paluchy jak do modlitwy ale wyszły w negatywie tzn według mnie to ma byc pozytyw a nie negatyw. I tu moje pytanko czy ja mam złe kierunki na silnikach lub może tylko na zetce jest zamienione lub kolega ma zle kierunki i jemu frezuje w pozytywie a mi w negatywie.I tu moje drugie pytanko jesli ja mam zle to jak powinny rosnąć kroki w machu na plus od silnika jak jedziesz od silnika czy na minus jak jedziesz od silnika.Mam nadzieje że dobrze objasniłem prosze o odpowiedz poz\drawiam


Kiedyś cos mądrego powiedziałem,ale to było w przedszkolu

Tagi:


Bostom
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 174
Rejestracja: 14 sty 2015, 20:06
Lokalizacja: małopolska

#2

Post napisał: Bostom » 23 maja 2017, 06:53

Trochę zawile napisane, może daj zdjęcia. Nie wiem jak wygląda program, ale z odwrotną osią "z" chyba by się nie dało frezować.

Patrząc względem stołu narzędzie w osi "y" na plus ma jechać do przodu, a w "x" w prawo.


Autor tematu
so3
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:53
Lokalizacja: Stare Sioło

odp

#3

Post napisał: so3 » 23 maja 2017, 12:02

Dzieki kolego za odpowiec czyli wszystkie osie yzx mają jechać od silników na plus program do sterowania to mach 3 pozdrawiam
Kiedyś cos mądrego powiedziałem,ale to było w przedszkolu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”