Frezarka cnc z ebay, pomocy!

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
daria_mic
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2017, 18:29
Lokalizacja: Glasgow

#11

Post napisał: daria_mic » 26 lut 2017, 12:47

Dzięki za udział w dyskusji Panowie.

A co myślicie o laserze umieszczonym w pierwszym linku?
Poradzi sobie z grawerem i cięciem w skórze oraz grawerem w mosiądzu i stali nierdzewnej?

Ewentualnie czy polecacie jakaś inną "maszynkę" gotową do użycia, ewentualnie bez silnika głównego, ale już poruszającą się po osiach xyz w rozsądnej cenie:)

Nikt mi nie da dobrej kwoty za usługę jednego graweru w blaszce 1.5x4cm, dlatego wolałabym być w posiadaniu "zabawki".



Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#12

Post napisał: ezbig » 26 lut 2017, 16:22

daria_mic pisze:Poradzi sobie z grawerem i cięciem w skórze oraz grawerem w mosiądzu i stali nierdzewnej?
Z grawerem i cięciem skóry sobie poradzi, ale o mosiądzu i stali nierdzewnej możesz zapomnieć. Fachowcem od laserów nie jestem, więc jeśli się mylę to niech ktoś sprostuje, ale do grawerowania/znakowania metali używa się innego rodzaju laserów tzw. fiber (w cenach z jednym zerem więcej od tego 40W CO2). Na takim to można coś oznakować przy użyciu specjalnej pasty, spray-u, czy czegoś podobnego. Pokrywa się tym preparatem miejsce znakowania i laser stapia ten specyfik z podłożem dając czarny kolor (słyszałem też o białych). Bezpośrednio się nie da. Prawdziwy grawer (wyczuwalny pod palcem) tylko na frezarce lub laserze fiber. Te zabawki z ebay w połączeniu z Twoim wrzecionkiem powinny się sprawdzić (oryginalne to porażka), ale na początki (zanim dojdziesz do wprawy) mogą być ciężkie. Sama bez pomocy, możesz się zniechęcić jeśli oczekujesz, że to zadziała jak drukarka. Trzeba poznać podstawy doboru frezów, obrotów wrzeciona i posuwu, a na koniec jeszcze uwzględnić możliwości maszyny. Jak chcesz kupić taką zabawkę, to nie kupuj bezpośrednio z chin. Najlepiej od importera, któremu możesz bez problemu zareklamować sprzęt. Różnie to bywa z tymi maszynkami i często wymagają uzdatnienia przed rozpoczęciem pracy. Jak nie masz smykałki majsterklepki i zaprzyjaźnionego elektronika to możesz przeżyć rozczarowanie.

[ Dodano: 2017-02-26, 16:27 ]
Jeszcze dolicz do tego z 1500 zł za program CAM do przygotowania g-kodów na maszynę (frezarkę).

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: Yarec » 06 mar 2017, 03:11

Tym można ciąć : http://www.ploteryfrezujace.com/46,Glow ... Laser-Head
Robią też na zamówienie
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”