Pierwsza amatorska frezarka DIY

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Riker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 20
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2017, 13:24
Lokalizacja: Kraków

#21

Post napisał: Riker » 21 lut 2017, 23:24

Niestety Panowie ale z racji skąpego zaplecza technicznego jakie posiadam – uroki mieszkania w bloku, aluminium będę musiał zlecić do wycięcia. Bardzo bym chciał zrobić to sam ale niestety mój "warsztat" to zarazem własny niewielki pokój mieszkalny w którym ciężko mi się pomieścić z racji różnych dziwnych dodatkowych hobby. We własnym zakresie zamierzam wykonać wszystkie kątowniki z otworami. Planuję zakup na dniach taniej wiertarki stołowej coś ala (Einhell 500W BT-BD 501) Po otrzymaniu wyciętych elementów i wcześniejszym potrenowaniu na skrawkach zabiorę się za otwory właściwe i ich gwintowanie. Pozostaje mi czekać na wszystkie komponenty i znaleźć firmę która wytnie elementy. Jeśli ktoś ma / zna kogoś godnego polecenia to prośba o info na priv. Pozwalam sobie za zgodą autora (Yarec) dodać uzupełnienie do wątku z naszej rozmowy "PM".

"O Twoim CNC - tak jak napisałem w temacie - tylko znaleźć musisz dostawcę Al-PA6 ale żeby dostarczył Ci gotowe formatki, jedynie do nawiercania i gwintowania - to banalnie proste: zabarwić powierzchnię > suwmiarka + liniał stalowy > punktowanie > nawiercanie krótkim wiertłem Ø 3 a następnie Ø 4,2 lub 4,9 (M5) > gwintowanie (na naftę) i masz gwint lub otwór.
Kiedyś można było zamówić Al w hurtowni "Kęty" obok Ciebie.
Proces cięcia LASER/PLASMA utwardza krawędzie i jest mało precyzyjny jak na otw. montażowe."


Na tą chwilę mam już chyba wszystko dograne, pozostaje czekać na resztę zabawek.



Tagi:

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#22

Post napisał: Yarec » 22 lut 2017, 22:07

Riker - masz maila - info o obróbce Al (z Krakowa ale przez warszawę)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Riker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 20
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2017, 13:24
Lokalizacja: Kraków

#23

Post napisał: Riker » 22 lut 2017, 22:34

Podziękował :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Riker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 20
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2017, 13:24
Lokalizacja: Kraków

#24

Post napisał: Riker » 14 maja 2017, 17:39

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Mój projekt nieco się wydłużył w czasie, nie tyle ze względów technicznych ale bardziej czasowo-finansowych. Udało mi się wreszcie poskładać to wszystko do kupy i uruchomić. Nie jest to jeszcze finalna postać ale już na tyle wykończona aby można było podzielić się z Wami efektami tego projektu.
Maszynka powstała tak jak na rysunkach, nic nie zmieniałem w projekcie ponad to co ostatecznie zamieszczone (nie licząc drobnostek o których nie warto teraz pisać). W trakcie konstruowania nie było większych niespodzianek. Trochę zabawy i kombinowania (lub też po prostu wymiany na inne sztuki) było z niektórymi elementami – łożyska liniowe, łożyska obudowane dla śrub trapezowych itp. Decydując się na tanie rozwiązania (gdzie często nie ma powtarzalności) trzeba być na to przygotowanym ale mniejsza o to. Cały proces tworzenia był dla mnie naprawdę sporą przyjemnością, mnóstwo nowych praktycznych doświadczeń – dla amatora bezcenne :). Poniżej fotki i filmiki w kolejności chronologicznej.

Z etapu budowy: 1_Budowa.rar
Rysowanie: 2_Rysowanie.rar
Pierwsze wycinanie w MDF (6mm): 3_MDF.rar
Wycinanie w plexi (6mm): 4_Plexi.rar

3 filmiki podczas pracy w jednej paczce:
filmy_cnc1_mp4.rar (428MB)

Założenia projektu uważam, że zostały spełnione zgodnie z oczekiwaniami a może nawet więcej. Przede mną sporo nauki w temacie skrawania (od podstaw). Z czasem też okaże się na ile trwała jest konstrukcja / zastosowane elementy. Ze względu na niektóre budżetowe rozwiązania maszyna posiada słabe strony o których wypada napisać. Największy minus to nakrętki „bezluzowe” foto: . Wszystkie cierpią na ok. 0,2mm luz szczególnie odczuwalny w osi X oraz Z. Projektując wszystko na nowo (i mając obecną wiedzę) poważnie bym się zastanowił nad śrubami kulowymi. Wiszące wałki 10mm osi X dla świętego spokoju można by zastąpić wiszącymi 16mm lub po prostu podpartymi.
Jak pewnie zauważyliście skrawanie wykonuję na niewielkich prędkościach. Zamieszczony przykład z plexi; prędkość skrawania XY 5mm/s, Z 0,5mm/s, głębokość przebiegu 1,5mm, 20k RPM, frez 3mm jednopiórowy. Przy większych prędkościach Z, podczas wchodzenia w materiał zdarza się, ze frez na moment się zatrzyma aby po chwili „nadrobić” dystans i dokończyć drogę w dół – nie jest to kwestia gubienia kroków a właśnie luzów i sztywności (nakrętka Z i po części wałki X). Wymusza to stosowanie niskich prędkości (jw) Przy zachowaniu podobnych, bezpiecznych wartości jakość cięcia jak i precyzję maszyny, na ten moment mogę śmiało ocenić na bdb.

Silniki mimo malutkich rozmiarów sprawdzają się naprawdę dobrze. Obecnie pracują na prądzie 1,2A (mają jeszcze zapas) i do tej pory nie miałem problemu z gubieniem kroków czy innymi niespodziankami. Napęd pracuje względnie kulturalnie i mimo ww niedoskonałościach jak na razie poprawnie. Podczas testów rysowania nie zauważyłem aby długopis miał gdziekolwiek widoczny odchył. Wykonałem kilka przebiegów po tej samej linii (ten sam wzór co na foto), dodatkowo przed kolejnym przebiegiem przemieszczałem położenie maszyny aby sama wróciła do startu. Za każdym razem długopis trafiał w punkt – brak wyjścia poza poprzednią linię na całym rysunku.
Sterownik pracuje stabilnie i bez jakichkolwiek problemów, całość pobiera ok. 1.4A przy 12V.
Z wyboru wrzeciona jestem potwornie zadowolony, mimo trochę wysokiej ceny absolutnie nie żałuję.
Cały czas „uczę się” zachowania maszyny i testuję na ile mogę sobie pozwolić aby nie przesadzić / wyjść poza ograniczenia sprzętowe.
Do zrobienia zostało jeszcze dodanie krańcówek, zajęcie się kablami, wypadałoby wykonać fajnego control box’a, pomyśleć coś z odpylaniem.

Podsumowując moje dotychczasowe wrażenia, jestem bardzo zadowolony z konstrukcji i cieszę się z niej okropnie :). Jeśli czyta to ktoś kto zastanawia się nad wykonaniem własnego pierwszego małego CNC i zadaje sobie pytanie czy warto to mam nadzieję, ze ten temat rozwieje co nieco wątpliwości :)

Na koniec muszę gorąco podziękować wszystkim którzy zabrali głos w tym wątku i wnieśli swój cenny wkład. To dzięki Wam moje CNC wyszło zgodnie z zamysłem i co ważne za pierwszym razem. Na moje szczególne uznanie zasługuje Kolega Yarec który dodatkowo udzielił mi mailowo masy cennych rad na poszczególnych etapach budowy, wykazał największe zainteresowanie oraz cierpliwość – Panie Kolego jesteś wielki!

Pozdrawiam,
Krzysztof

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#25

Post napisał: Yarec » 24 maja 2017, 05:22

A foto to ja mam wstawić ?
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#26

Post napisał: Yarec » 28 maja 2017, 04:09

wpis usunięty - naruszał prawa autorskie Riker'a
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Awatar użytkownika

Autor tematu
Riker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 20
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2017, 13:24
Lokalizacja: Kraków

#27

Post napisał: Riker » 29 maja 2017, 09:44

Wedle życzenia, poniżej zamieszczam kilka fotek. Cala reszta znajduje się podlinkowana w moim poprzednim wpisie.

Obrazki: , , , ,

Za późno Panie Yarek, spotkamy się w sądzie ;)


Spampraca88
Posty w temacie: 1

#28

Post napisał: Spampraca88 » 22 sie 2017, 16:03

Witam

Jakiego Silnika Krokowego Użyłeś do Tego Projektu.
Oraz na jakim program pracujesz żeby zrobić pojekt

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#29

Post napisał: Yarec » 22 sie 2017, 21:48

To jest Gościu !! (Riker) Sam stworzyrzł CNC - które DZIAŁA !!!
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Awatar użytkownika

Autor tematu
Riker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 20
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2017, 13:24
Lokalizacja: Kraków

#30

Post napisał: Riker » 24 sie 2017, 20:43

Witaj,
Silniki to popularne "17HS4401" a dokładnie te i tam zakupione:
https://www.aliexpress.com/item/5pcs-4- ... 23464.html
Projekt maszyny powstał w programie Solidworks 2016. W nim też tworzę elementy do cięcia. Eksportuję to potem do formatu DXF i następnie ląduje to w Estlcam V10 (gorąco polecam na start, prosty i bardzo przyjemny). Potem gotowy g-code wysyłam poprzez UniversalGcodeSender.

Przy okazji napiszę, iż budowę udało mi się wreszcie ukończyć w całości. Dorobiłem krańcówki, box’a i ogarnąłem kabelkologię. Z maszyną pracuje mi się coraz lepiej. Metodą prób i błędów doszedłem jakie prędkości stosować do różnych materiałów aby osiągnąć pożądane rezultaty. Czasami wolno (posuw) nie znaczy lepiej jak do tej pory mylnie myślałem. Przykładowo z PMMA nauczyłem się, iż trzeba maszyną „podgonić” aby materiał nie przylepiał się do frezu – różnica na plus kolosalna.

Poniżej kilka fotek:
, , , , , , , , , , , , , , ,

Panie Yarec – tak a dokładnie z pomocą dobrych ludzi :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”