Dobór silników do frezarki bramowej

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
studentr660
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2017, 22:32
Lokalizacja: podkarpacie

Dobór silników do frezarki bramowej

#1

Post napisał: studentr660 » 23 sty 2017, 22:50

Witam serdecznie szanowne grono!
Noszę się z zamiarem budowy frezarki cnc, na chwilę obecną jestem w trakcie szukania bazy na korpus maszyny. Całość zapewne przedstawię na forum w postaci złożenia 3D za pomocą SOLID WORKS'a. Wiem że bazą będzie żeliwna płyta traserska o zbliżonych wymiarach 700x1100[mm] i masie około 300k[kg] -niestety do czasu aż w warsztacie nie wyląduje ta konkretna nie mogę przystąpić do rysowania.- To tak w ramach wstępu.
Frezarka będzie miała u mnie za zadanie pracę w drewnie brama będzie osadzona na 4 podpartych wałkach liniowych fi20, podobnie jak oś Y gdzie zastosuję 2 wałki podparte fi20 oś Z planuję natomiast zawiesić na dwóch wałkach podpartych fi16- decyzja jednak jeszcze nie zapadła. Do napędu mam zamiar zastosować dla bramy dwie śruby TR10 sprzęgnięte ze sobą i silnikiem za pomocą paska zębatego.
Skromnym zdaniem uważam że od strony mechanicznej sobie poradzę, obawiam się jednak troszeczkę o stronę doboru elektroniki. Po przeglądnięciu zagranicznych portali aukcyjnych napotkałem kilka ciekawych ofert gdzie można nabyć fajne zestawy do sterowania maszynami CNC. I teraz pytanie do Szanownego grona czy zaprezentowane przeze mnie parametry mają prawa bytu w mojej maszynce?
Features:

5 axis breakout board
1,fully support of MACH3 and other computer software support for parallel port control.
2,USB power supply and peripherals powered phase separation to protect computer security.
3,peripheral wide voltage input,12-24V, and anti-reverse function.
4,all of the input signal, all the light lotus isolated, which can be accessed emergency stop on the knife, the limit to protect computer security.
5,all the way to the relay output port, control spindle switch. Output port P17 mouth.
6,all the way through the optocoupler isolated 0-10V analog voltage output can be controlled with the corresponding analog interface converter to control the spindle speed. Output port P1 port.
7,open all 17 ports, which can be accessed with the optocoupler drive, 5-axis stepper motor can be controlled.
8,P1 as PWM outputs can be controlled with optocoupler input spindle governor.
9,can be accessed by a common cathode or common anode input level to 5V drive.
10, Output pins with the expansion interface can 2.54mm pin 2.54mmXH-Block


TB6600 Single Axis Stepper Motor Driver
Characteristics:
1.DC power input type:12V~40V;
2.Output current:0~4.5A, stepless adjustable;
3.Mircostep:1,2,4,8,16;
4.Automatic half current function: half or full current can be Selected through the switch;
5.Protect form : Overheated protection, over-current protection;
I/O Ports:
1.24V+:DC power positive pole
2.GND:DC power cathode
3.A+ A-:Stepping motor one winding
4.B+ B-:Stepping motor other winding
5.CLK-:Stepping pulse input+5V (Rising edge effective , rising edge duration >10μS)
6.CW-:Stepping motor direction input, voltage level touched off, high level foreward , low level reverse
7.ENA-: motor free
8.+5V: Signal common terminal

Stepper Motor
The 57J1876-447 two-phase stepper motor is suitable for a wide range of motion control applications. Terminated with 8 motor leads, the motor can be connected in a few different ways, including bipolar series ,bipolar parallel and unipolar.
Features :
•2 phase 1.8° stepping angle
•NEMA 23
•Holding toque of 2.2 N*m (312 oz-in)
•High precision
•Smooth movement
•Low motor heating
•Low movement noise

Suitable for all kinds of small automation equipment and instruments, such as: pneumatic marking machine, marking machine, cutting machine, laser marking machine, plotter, small engraving machine, CNC machine tools, handling equipment, etc. The efficiency is very high for the users who expect low vibration, little noise, high precision and high speed small equipments.
Switching power supply
1. the range of AC input voltage is changed by the switch
2. high-efficiency, high reliability
3.100% full load burn-in test
4. Protections: Short circuit / overload / over voltage / over temperature
5. built-in cooling DC fan control
6. Working frequency is 25 kHz
7.Input Voltage:220V
8. Output Voltage:24V
9. Output Current:10A
10.Output Power:250W
11. 1 year warranty
12.Size:215 * 115 * 50mm(L*W*H)

Package including:
1 x 24V/10A switching power supply
3 x 1 Axis TB6600 stepper motor driver
3 x 57J1876 3A 270 oz/in stepper motor
1 x 5 axis breakout board
1 x DB25 parallel cable
1 x USB cable
3 x signal cables



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Dobór silników do frezarki bramowej

#2

Post napisał: lajosz » 23 sty 2017, 23:19

Witamy na forum nowego kolegę.
studentr660 pisze:Frezarka będzie miała u mnie za zadanie pracę w drewnie brama będzie osadzona na 4 podpartych wałkach liniowych fi20, podobnie jak oś Y gdzie zastosuję 2 wałki podparte fi20 oś Z planuję natomiast zawiesić na dwóch wałkach podpartych fi16- decyzja jednak jeszcze nie zapadła.
Moim zdaniem, o wiele lepsze od wałków będą prowadnice liniowe (nie wałki).
Wszystkie poważne firmy zajmujące się produkcją maszyn CNC, stosują właśnie prowadnice liniowe.
Wcale nie są jakoś specjalnie droższe od wałków, a (to moja subiektywna opinia) duuużo lepsze.

Co do reszty (czyli elektroniki) to się nie wypowiem, bo zupełnie nie mam o tym pojęcia.


jarbia
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 371
Rejestracja: 22 sie 2012, 13:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dobór silników do frezarki bramowej

#3

Post napisał: jarbia » 23 sty 2017, 23:45

lajosz pisze: Moim zdaniem, o wiele lepsze od wałków będą prowadnice liniowe (nie wałki).
Wszystkie poważne firmy zajmujące się produkcją maszyn CNC, stosują właśnie prowadnice liniowe.
Wcale nie są jakoś specjalnie droższe od wałków, a (to moja subiektywna opinia) duuużo lepsze.
Szkoda ,że kiedyś tego nie napisałeś .Też popełniłem ten błąd i też bym odradził wałki .
Na forum można kupić od kolegów niedrogo markowe komplety w różnych długościach i wg mnie warto dołożyć trochę .
pozdr.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”