CNC nauka od podstaw

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

cosmonet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Mazowsze

#11

Post napisał: cosmonet » 11 cze 2008, 19:48

... a ja napiszę tak. Kursy, kursy (?) - nie ma to jak zacząć pracę jako operator maszyn CNC. Ja osobiście spotkałem się z tymi maszynami w UK gdzie pracowałem przez okres 4 miesięcy jako operator tokarki CNC (a raczej jako podajnik i odbiornik). Po powrocie do kraju zacząłem także jako operator. Po 3 miesiącach już jestem programistą programów na tokarki CNC. Najlepsza jest praktyka no i oczywiście dobra znajomość matematyki.

Praktyka i jeszcze raz praktyka - można zacząć za niewielkie pieniądze a z czasem i nabytym doświadczeniem ...

Pozdrawiam ...



Tagi:


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#12

Post napisał: ganzi » 12 cze 2008, 07:41

tyson wydaje mi się, że teoretycznie masz szanse. Nie wiem czy coś się zmieniło, ale jeszcze jakiś rok temu procedura była następująca: w pierwszej kolejności pisze się test z wiedzy technicznej, następnie jeśli wyjdzie OK. to zaproszą Cię na rozmowę z kierownikiem działu/wydziału (już nie pamiętam co to był za kierownik). Zdaje się że to on decyduje czy masz pracę czy nie. Jeśli jednak masz poważne wątpliwości czy masz szanse to może po prostu spróbuj skontaktować się z kimś z WSK kto zajmuje się rekrutacją i zapytaj!

Tak swoją drogą, nie wiem czy wiesz, że w Jasionce powstają 2 kolejne firmy, które również szukają operatorów. Zadzwoń i tam, będziesz miał porównanie.

Życzę powodzenia!


consolner
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#13

Post napisał: consolner » 10 lip 2008, 19:15

a ja zrobilem tak skonczylem 2 kursy operatorskie i jeden programisty maszyn sterowanych numerycznie chcieli mnie przyjac w kazdej firmie jadnak to ze mialem papier nieznaczylo ze wiele umialem a w sumie jak stanolem przed 5 osiowa frezarka to nieumialem kompletnie nic dzis po 3 latach jestem programista w renomowanej firmie pisze programy oraz tworze rysunki techniczne roznych detali .... i wynagrodzennie samego mnie zaskakuje a jestem po zwyklym liceum ogolnoksztalcacym :)


Xizorr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2008, 07:16
Lokalizacja: Czewa

#14

Post napisał: Xizorr » 27 lip 2008, 07:26

Witam wszystkich!

Mam podobne pytanie jak jeden z uzytkowników wczesniej. Nie mam skończonej żadnej szkoły o profilu technicznym (absolwent wyzszej uczelni o kierunku wychowanie fizyczne), rysunek techniczny miałem w szkole podstawowej z tego co pamietam :cry: .
Czy typowy humanista ma szanse pojąc zasade pracy na maszynach CNC?> wiem ,że juz byly odpowiedzi na podobne pytanie ale może jeszcze ktoś sie wypowie(nie chciałbym wyrzucić w błoto pieniędzy zainwestowanych w kurs)
A drugie pytanie czy treść programowa TEGO kursu http://www.zbryk.pl/cms/php/strona.php3 ... &id_men=31
jest odpowiednia?

Z góry dziekkuje za odp!


zbigniew_k
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2009, 23:47
Lokalizacja: Hamilton

#15

Post napisał: zbigniew_k » 05 lut 2009, 16:24

Sprawdz sa kursy on-line na wielu uczelniach czy college, problem to znajomosc jezyka angielskiego . Koszt od 400 do 2000 dol za semestr , dostajesz akces do serwera szkoly i sporo materialow . Warunek jest ze znasz matematyke z 12 klasy .

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7967
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#16

Post napisał: WZÓR » 06 lut 2009, 13:59

zbigniew_k pisze:Sprawdz sa kursy on-line na wielu uczelniach czy college, problem to znajomosc jezyka angielskiego . Koszt od 400 do 2000 dol za semestr , dostajesz akces do serwera szkoly i sporo materialow . Warunek jest ze znasz matematyke z 12 klasy .
emsgaz wysłał ten post 2008.03.09 i tak sobie myślę , że do tej pory napewno ukończył jakiś kurs. :wink:


zbigniew_k
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2009, 23:47
Lokalizacja: Hamilton

#17

Post napisał: zbigniew_k » 07 lut 2009, 03:49

Tak skonczylem i mam kilka certyfikatow, tu masz za darmo materialy.
http://forum.thecncforum.com/CNC_Tips/F ... ning_video

[ Dodano: 2009-02-07, 03:52 ]
Sprawdzilem , kursy sa nawet po 80 dol. trzeba tylko napisac w wyszukiwarce
cnc online ...... , mysle ze sa i w innych jezykach jak angielski.

[ Dodano: 2009-02-07, 04:33 ]
http://www.cuttingedgecnc.com/links.htm
dobry link

[ Dodano: 2009-02-08, 17:33 ]
Dla wygodnych polecam nauke Basic z dysku DVD mozna kupic na Ebay
.Z
http://cgi.ebay.ca/G-CODE-CNC-MACHINING ... 240%3A1318

[ Dodano: 2009-02-24, 17:52 ]
Darmowy program symulacyjny CNC

http://www.cncsimulator.com/index.php?page=download.htm


cncmodern
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2011, 11:44
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Kurs CNC w Rzeszowie

#18

Post napisał: cncmodern » 05 lip 2011, 09:40

Zapraszam do cncmodern na kurs OPERATORA CNC
www.cncmodern-szkolenia.pl


averhome
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2011, 19:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: CNC nauka od podstaw

#19

Post napisał: averhome » 25 lip 2011, 21:10

Witam i podłączam się pod temat.

Jestem absolwentem szkoły ekonomicznej, pracowałem trochę w finansach i już wiem, że to kompletnie nie moja bajka. Myślę, że mam jeszcze czas na zmianę kierunku w życiu i chciałbym zająć się czymś bardziej konkretnym niż naciąganiem ludzi.

Mój pomysł to kurs operatora CNC, oferty pracy widzę, że są. Pytanie czy kilkadziesiąt godzin wystarczy, żeby coś zdziałać w tym zawodzie. Aktualnie dorabiam sobie programowaniem w C++ i PHP, w szkole byłem dobry z matematyki (szczególnie z geometrii) więc myślę, że spokojnie dał bym radę się tego nauczyć.

Czy jest tutaj ktoś kto był na kursie w http://tiny.pl/h5xgh ? Sprawdzałem, że jest o nich trochę na forum ale nie wiem czy są to opinie do końca obiektywne.

Jak jest z pracą? Czy w okolicach Tychów i Bielska-Białej da się coś znaleźć?

Pozdrawiam


ilove810T
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 85
Rejestracja: 01 lip 2011, 12:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

#20

Post napisał: ilove810T » 26 lip 2011, 00:51

spokojnie mozesz startowac, tym bardziej, ze jestes programista. Z CNC nie powinno byc dla ciebie problemem

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”