raspberry Pi CNC HAT - jak z napięciem płytki i sterowników?

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
grom2012
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2016, 14:35
Lokalizacja: Dzierżoniów

raspberry Pi CNC HAT - jak z napięciem płytki i sterowników?

#1

Post napisał: grom2012 » 20 wrz 2016, 14:47

Witam,
Zabieram się powoli za swoją pierwszą frezareczkę CNC, zacząć od skompletowania elektroniki chcę i jej uruchomienia.

Mam raspberry Pi 3 i zakupiłem CNC Hat V2.58
http://www.ebay.pl/itm/Raspberry-Pi-CNC ... 1#shpCntId

I teraz moje pytanie, gdyż ta płytka według rysunku ma zasilanie 12-30V. Sterowniki pololu DRV8825 mają do 45V.
Ale w specyfikacji jak na tej stronie z płytką CNC Hat pod te sterowniki jest napisane:

"Runs on 12-30V DC. (At the moment only the Pololu DRV8825 drivers can handle up to 36V so please consider the operation voltage when powering the board.)"

Czy to oznacza że mogę zastosować zasilacz 36V jeśli będą w tej płytce sterowniki pololu drv8825 45V ??

Pytam gdyż jak zawsze się pośpieszyłem i zakupiłem już zasilacz..
http://eczujniki.pl/zasilacz-impulsowy-s-350-36.html

Ma regulację ale od 32.4 ~ 39.6

Co w tej sytuacji, zwrócić ten zasilacz i kupić na 24V ? mam też inne sterowniki z układem drv8825 do 24V więc albo zamienię zasilacz, albo jeśli jednak mogę go użyć to dam sterowniki pololu bo mają większe napięcie więc z tego co wiem szybszą pracę silniczkom zapewnią i było by to lepsze rozwiązanie.

A jeszcze jedno, do tego sprzętu jakie silniki zalecacie ? Frezareczka ma być mała do drewna, choć jakby pociągło to trochę większe rozmiary stołu niż 50x50 to było by pięknie.



Tagi:


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#2

Post napisał: upanie » 20 wrz 2016, 21:34

HATa musisz zasilić maksymalnie 30V. Tym zasilaczem go nie zasilaj. Możesz nim zasilić sterowniki ale HATa musisz wyposażyć w coś mniejszego.
Poza tym Rpi jest na 5V. No chyba, że HAT mu obniża zasilanie.
czilałt...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”