Prośba o pomoc - skąd ten luz

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
mipat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2016, 09:11
Lokalizacja: Warszawa

Prośba o pomoc - skąd ten luz

#1

Post napisał: mipat » 06 wrz 2016, 08:49

Witam,
przy pomocy tego forum zbudowałem swojego pierwszego drewniaka (foto). Mam pewien problem: po zbudowaniu maszyny frezowałem detale w Al i fajnie jak na moje możliwości mi to szło: w środku otwór na pręt sześcienny, średnica zewnętrzna 17 mm. W międzyczasie frezowałem sporo sklejki i teraz jak chciałem ponownie wyciąć ten sam detal w Al to frezarka nieprawidłowo nawraca: robi łuki. Zamiast otworu sześciokątnego wycina mi krzywy okrąg, poza tym szarpie materiał. Co się popsuło? Przeniesienie napędu śruby trapezowe 16x4, po dwie nakrętki stalowe z kasowaniem luzu (sprężyny).


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:


waluś
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 319
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:33
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: waluś » 06 wrz 2016, 22:22

Miałem na początku przygody z frezarką i Machem podobny problem, że zaokrąglały mi się ostre kąty (podobnie jak w narożnikach tego sześciokąta). U mnie problem rozwiązało zwiększenie znaczne wartości przyspieszenia silników (nie prędkości obróbki tylko przyspieszenia). No ale skoro u ciebie wcześniej było ok, a nie grzebałeś w międzyczasie w ustawieniach to może być co innego. Niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”