Potrzebuję pomocy

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia
Kontakt:

#11

Post napisał: jasiu... » 18 lip 2016, 20:27

Marek, masz rację, tylko że prościutkie postprocesory (a prawdopodobnie taki ma nasz kolega) tego nie obsługują. Jeśli masz plik plt, to możesz wykorzystać go do wygrawerowania kształtu, a jedyną rzeczą, na jaką masz wpływ, to na jaką wysokość ma sie podnosić przy przejazdach i na jaką zagłębiać, przy grawerowaniu. Dlatego kolorów nie wykorzystasz, bo musiałbyś zmienić program sterujący w maszynie (a podejrzewam, że i rodzaj plt, bo sterowniki instalowało się pod konkretny ploter).

Informacja jest - i owszem, ale nie o kolor tu chodzi (chociaż jak kolor wygląda), ale którym pisakiem kreślić (w czasach, kiedy w ploterach były pisaki, a nie głowice). Chodziło o grubość linii. I ja bym tą drogą nie szedł, bo mało prawdopodobne jest, żeby maszynka, którą kolega dysponuje potrzebowała czegokolwiek innego, niż prostej "ścieżki" dla pierwszego pisaka. Dlatego proponowałem kilka plików i grawerowanie na różnych głębokościach, a te pliki właśnie uzyskane z warstw wysunku (no niech będzie, kolorów, które włączasz i wyłączasz, kiedy "drukujesz" do plt).

A widzisz, chyba jednak się da, tylko nie wiem, czy tylko w PRO. Zobacz ostatni rysunek: http://www.boenigk.eu/polski/produkty/cncgraf-pro/

Masz możliwość ustawiania głębokości dla kolorów.



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”