Dobór zasilacza

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Kuba9722
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 19:54
Lokalizacja: Chorzów

Dobór zasilacza

#1

Post napisał: Kuba9722 » 04 lip 2016, 15:44

Witam, mam pytanie odnośnie tematu wielokrotnie poruszanego na forum ale w dalszym ciągu nie jestem pewien. Przeszukiwałem już forum i Internet w poszukiwaniu odpowiedzi ale każdy ma inne zdanie na ten temat więc proszę kogoś doświadczonego o pomoc. Chodzi o dobór zasilacza do silników krokowych frezarki cnc ktorą planuję zbudować. Czytałem już, że jedyny sposób to policzyć pobór mocy silników z zapotrzebowania na energię mechaniczną całej maszyny, w tym temacie przeczytałem że w sterowniku silnika następuje konwersja prądu przez co prąd peak jest wielokrotnie wiekszy od prądu którym sterownik jest zasilany, w innym artykule po prostu znamionowy prąd silnika obniżony o 30% pomnożono przez napięcie zasilania sterownika i w ten sposób dobrano transformator. Jaki przykładowo może być największy możliwy prąd pobierany przez silnik którego prąd fazy to 2A? Proszę o pomoc i pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Yarec » 04 lip 2016, 21:16

Temat do przeniesienia > "Elektronika CNC" lub "Elektronika ogólna" , zasilanie zawsze powinno mieć nadmiar mocy i poczytaj o zasadach działania silników krokowych.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”