3 osiowa frezarka CNC sterownik silniki PYTANIE

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
kamilgodzk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2016, 17:07
Lokalizacja: polska

3 osiowa frezarka CNC sterownik silniki PYTANIE

#1

Post napisał: kamilgodzk » 10 kwie 2016, 17:18

Witam Wszystkich Forowiczow
Mam na imie Kamil mam 18lat od jakis 2 miesiecy cos tam myslalem nad maszyna cnc wlasnej roboty. Jeśli chodzi o elektronike mechanike nie bedzie z tym problemu mam z tym bardzo sporo do czynienia na codzien nic mnie chyba nie zdziwi. Wykonalem jakis czas temu maszyne do siatki ogrodzeniowej sterowanie simatic s7 z panelem wizyjnym. Wracajac do cnc moim ograniczeniem sa koszta jednak mam duze zaplecze jesli chodzi o sprzet i materialy gdyz moj ojciec ma firme z bramami ogrodzeniami. Chcialbym na sterowanie wydac 700zl w tym silniki sterowniki zasilacz i transmiter usb. Dajmy 500zl doloze do konstrukcji metalowej.

Chcialem sie was zapytac o to czy zestaw ktory znalazlem na stornie Aliexpress bedzie odpowiedni do takiej podstawowej maszyny cnc. I czy gdy podlacze ten zestaw z silnikami komputerem z systeme linux lub xp bedzie to dzialac za posrednictwem programu. Najpierw chcialem zrobic cala elektronike a dopiero pozniej konstrukcje.

Dodaje link

http://m.aliexpress.com/item/3229848408 ... platform=y

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziekuje



Tagi:


TwinB
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 170
Rejestracja: 02 sty 2016, 17:59
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: TwinB » 10 kwie 2016, 21:55

wszystko pieknie Kolego ale najpierw buduje sie maszyne a potem dopiero elektronike do niej

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: Yarec » 11 kwie 2016, 17:22

Witam, Kolego kamilgodzk - od rozmiarów i rodzaju przeniesienia napądów zależne są silniki i ich sterowniki, nalezy zatem "obmyslać" jednocześnie mechanikę i elektronikę.
zobacz może mój temat o projektowaniu multi-obrabiarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”