Ploter termiczny, frezujacy, tnący

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
algrafo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ploter termiczny, frezujacy, tnący

#1

Post napisał: algrafo » 19 sty 2016, 11:14

Witam,

chciałbym abyście podpowiedzieli/doradzili mi przy wyborze takiego sprzętu.

Prowadzę małą agencję reklamową, i w najbliższych miesiącach najprawdopodobniej otrzymam dofinansowanie ok. 18-20 tys., domyślam się że nie jest to duża kwota, ale chciałbym doposażyć firmę, tak aby móc tworzyć litery ze styroduru, wycinać do nich lica z plexi, ew. dibondu, lub ew. tworzyć właśnie proste szyldy, gdzie w płycie z dibondu będę mógł wyfrezować napis, logo.

Potrzebuję maszyny termicznej, która sprawnie obsłuży standardowy styrodur 120x60 o grubościach powiedzmy do 8/10cm

I maszynę która nawet w cieńkim 2-3 mm plexi a najlepiej w 5-6 mm wytnie, wyfrezuje takowe lico.

Rozglądając się na firmach, trafiłem na ofertę firmy mill.pl taka maszynka abc 2w1 (chociaż słyszałem ze jest to katastroficzny produkt) około 8 tys

Trafiłem też na megaplot, jeśli chodzi o termiczny jest okej, ale frezarka już przerasta moje wymagania i koszty;/ około 11 +14 tys

Ostatnie wg. w miare dobre gdyby udało troszkę utargować z firmy Lynx jakieś narzędzie multitool czyli frezaraka + termik ale koszt.. 19900 a muszę jeszcze utargować na laptopa i aparat :)


Nie wiem czy mogę wkleić linki bezpośrednio do opisów więc pominąłem, to.

Proszę o porady, rady, co tam podpowiedzieć.


Kreatywne studio graficzne - Algrafo
Reklama | Grafika | Wizualizacja
www.algrafo.pl

Tagi:

Wróć do „CNC podstawy”