Kurs na programistę/operatora maszyn CNC

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
alien776
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2015, 12:37
Lokalizacja: Mielec

Kurs na programistę/operatora maszyn CNC

#1

Post napisał: alien776 » 15 lis 2015, 12:50

Witam, mam pytanie dotyczące kursów kosztujących często około 3000 zł. Jest to nie mało pieniędzy i chciałbym się dowiedzieć czy takie kursy naucza mnie obsługi i programowania tych maszyn w stopniu umozliwiajacym samodzielną obsługę. Dodam, że z zawodu jestem informatykiem i umiem programować w kilku językach (C/C++, Pascal, Java). Jako że od czasu do czasu lubię ubrudzic sobie rece, to toczenie na tokarce konwencjonalnej i obsługę wielu maszyn i urządzeń slusarskich mam już opanowanych, co chyba ułatwi sprawę w nauce. Proszę o wasze opinie i informacje.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :-)



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Kurs na programistę/operatora maszyn CNC

#2

Post napisał: jasiu... » 15 lis 2015, 14:31

alien776 pisze:Witam, mam pytanie
Ja też mam pytanie? Czy mógłbyś skorzystać z wyszukiwarki, bo na tym forum to bardzo popularny temat?


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#3

Post napisał: kubus838 » 15 lis 2015, 14:49

Witam

To ja Ci powiem tak: taki kurs pokaże Ci, że takie urządzenia istnieją.

Każde takie urządzenie może obsługiwać inny program sterujący. I raczej życia Ci zabraknie aby biegle opanować wszystkie sterowniki.

robert


Autor tematu
alien776
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2015, 12:37
Lokalizacja: Mielec

#4

Post napisał: alien776 » 15 lis 2015, 22:21

Czyli według was, co będzie najlepszym sposobem na rozpoczęcie nauki w tym kierunku?


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#5

Post napisał: CNC-Bogi » 16 lis 2015, 12:27

"czy takie kursy nauczą mnie obsługi i programowania tych maszyn w stopniu umożliwiającym samodzielną obsługę"

Ojej! Poproś o program kursu, zadaj organizatorom to pytanie. Na jakiej maszynie CNC chcesz pracować? Na "śmigarce CNC"? :mrgreen:
Wybierz ten kurs, który Cię tego nauczy, spełni Twoje oczekiwania...


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#6

Post napisał: jasiu... » 16 lis 2015, 16:20

alien776 pisze:Czyli według was, co będzie najlepszym sposobem na rozpoczęcie nauki w tym kierunku?
Gdybyś nie był tak leniwy i przejrzał forum, to byś wiedział. No ale skoro musisz mieć wszystko podane na tacy, to proszę. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie nauki będzie rozpoczęcie nauki. Proste - no właśnie. Skoro wiesz, co cię interesuje, to w czym problem, żeby znaleźć trochę książek (o tym też na forum pisali), trochę filmików obejrzeć, poprzeglądać choćby to forum. Wiesz, czego nie wiesz, a więc w czym widzisz problem. Tego, czego nie wiesz, musisz po prostu z różnych źródeł, w tym z wątków z forum się nauczyć.

Na początek zapoznaj się ze stroną główną forum. Tam masz naprawdę duży spis działów, z jakimi możesz się spotkać. Jeśli coś cię zainteresowało, to wchodzisz w dział i czytasz, nie rozumiesz, zadajesz pytanie i tak to działa mniej więcej.

Aha, na początek może jakaś ogólna książka. Nie chce ci się bzdur czytać, to przejrzyj (nie czytaj, tylko przejrzyj) dokumentację od jakiegoś, wybranego sterowania. Będziesz wiedział co z czym się je.

To też było na forum, ale tolerując twoje lenistwo w wyszukiwaniu podam ci jeszcze raz: Wchodzisz tu: http://masters.ckp.pl/plecyk/ z menu po lewej, znajdujesz "Programowanie CNC", a później, w miarę ze zrozumieniem czytasz "Wstęp", "Podstawowe zasady" i kolejne miejsca, które tam znajdziesz. Naprawdę wyjdzie taniej, niż kurs (właściwie cena prądu, podczas pracy komputera, na którym to przeglądasz), a zysk może nawet większy, niż niejeden bzdurny kurs.


cosmonet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Mazowsze

#7

Post napisał: cosmonet » 16 lis 2015, 16:45

i chciałbym się dowiedzieć czy takie kursy naucza mnie obsługi i programowania tych maszyn w stopniu umozliwiajacym samodzielną obsługę.
NIE!!!
co będzie najlepszym sposobem na rozpoczęcie nauki w tym kierunku?
Znalezienie pracodawcy, który będzie chciał Ciebie zatrudnić na guzikowego (tzn. od zielonego guzika) za marne grosze!!!
Kiedyś Haas SL10, Haas SL20, Haas SL30, Doosan LYNX220. Obecnie Haas SL20.


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#8

Post napisał: pprzemo88 » 16 lis 2015, 18:58

Dodam, że z zawodu jestem informatykiem i umiem programować w kilku językach (C/C++, Pascal, Java).
Cienkim/slabym jestes informatykiem jezeli szukasz pracy w zawodzie sporo slabiej platnym niz informatyk.
Daj sobie spokoj tu nie zarabia sie kokosow.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


Miliaa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2015, 09:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Post napisał: Miliaa » 09 gru 2015, 09:15

Też uważam, że te kursy nie mają sensu. :) Byłem w sumie na kursach w innych dziedzinach i nic się nie nauczyłem, a papiery mało co warte. :D tylko praktyka, pozdrawiam!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”