Zakup CNC wycinanie wodne

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Azrax
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:44
Lokalizacja: Dębica

Zakup CNC wycinanie wodne

#1

Post napisał: Azrax » 12 paź 2015, 12:54

Witam Serdecznie !

Na samym początku, chciałbym nadmienić, że jestem nowym użytkownikiem na waszym forum, jeżeli umieściłem błędnie temat, proszę o wyrozumiałość oraz przeniesienie go w odpowiednie miejsce.

A teraz meritum ;D

Prowadzę Firmę Konstrukcyjną, zajmującą się projektowaniem konstrukcji stalowych oraz części maszyn, części samochodowych. Nie jest to duża firma ( jestem sam ), niedługo rok wybije. Planuję się rozwinąć, oraz zatrudnić pracowników. Dlatego też chciałbym prosić Państwa o pomoc oraz dobra radę.

Planuję zakupić wycinarkę wodną do metalu oraz do innych materiałów. Blachy jakie bym wycinał to oczywiście blacha czarna, chromonikle i aluminium. Widziałem dużo ofert, czytałem różne opinie oraz fora, ale osobie niedoświadczonej (jak ja) ciężko będzie wybrać coś odpowiedniego na początek. Jeżeli chodzi co cenę to będę starał się dostać dofinansowanie z UE na rozwój. Dziękuje z góry za pomoc ;) Pozdrawiam



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 12 paź 2015, 13:43

Przed zakupem zrób kalkulację kosztów pracy takiej maszyny. Rozważ obłożenie na nią w stosunku rocznym i amortyzację. Rozważ też laser i plazmę. Zaofertuj w firmach posiadających te maszyny tę samą usługę wykonaną w różnych technologiach. Może rozważyć inną konfigurację np. laser i frezarka cnc.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
Azrax
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:44
Lokalizacja: Dębica

#3

Post napisał: Azrax » 12 paź 2015, 13:50

Niestety laser oraz plazma odpadają ponieważ wprowadzają naprężenia i dodatkowa obróbkę. Chodzi o bardziej specjalistyczna produkcję, np. części lotniczych. Jezeli chodzi o ceny to szczerze mówiąc nie mam pojecia jakie są ( jeżeli chodzi o eksploatację i koszty mediów).


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#4

Post napisał: zibi » 12 paź 2015, 14:14

Proponuję sprawdzić koszty utrzymania maszyny do cięcia wodnego w firmach dysponujących tymi maszynami aby nie było niespodzianek po zakupie.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#5

Post napisał: oprawcafotografii » 12 paź 2015, 16:33

Azrax pisze:Niestety laser oraz plazma odpadają ponieważ wprowadzają naprężenia i dodatkowa obróbkę. Chodzi o bardziej specjalistyczna produkcję, np. części lotniczych. Jezeli chodzi o ceny to szczerze mówiąc nie mam pojecia jakie są ( jeżeli chodzi o eksploatację i koszty mediów).
A wiesz przynajmniej ze WYSOKIE? ;-)

q


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#6

Post napisał: dance1 » 12 paź 2015, 22:29

ile tej dotacji na rozwój firma jednoroczna, jednoosobowa dostanie? czy w ogóle masz chociaż niewielkie pojęcie ile w jet kosztuje? z dotacji to może na dobry kompresor wystarczy.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Azrax
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:44
Lokalizacja: Dębica

#7

Post napisał: Azrax » 13 paź 2015, 13:40

Sprawa wygląda tak:

Z informacji, które uzyskałem to dotacje można dostać w wysokości od 100 tys-4 mln zł dla mikroprzedsiębiorstw, z czego oni zwracaja 70% netto. Ceny takich nowych wycinarek wodnych oscylują w zakresie 250 -400 tys. złotych ( takich co mnie interesują ). Zawsze jest możliwość kupić używana.

Domyślam się, że koszty utrzymania są wysokie (woda, ścierniwo, elementy i serwis), ale zakładam, że jest popyt na tego typu wycinanie i będzie się opłacało to urządzenie kupic.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”