Pytania do doświadczonych

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
michoblack
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2015, 14:21
Lokalizacja: Nowa Sól

Pytania do doświadczonych

#1

Post napisał: michoblack » 20 kwie 2015, 14:32

Mam pytania dotyczące treści ofert pracy na stanowisku operatora CNC prezentowanych przez wielu pracodawców. Często wymogiem jest "znajomość rysunku technicznego oraz narzędzi pomiarowych". Chciałbym zapytać na jakim poziomie wymagana jest wg was znajomość rysunku technicznego? W związku z tym, że jestem zupełnym laikiem w tym temacie zapytuję, czy rysunku można nauczyć się jakoś we własnym zakresie, jeśli tak to w jaki sposób? Czym są wspomniane wyżej narzędzia pomiarowe ?




jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 20 kwie 2015, 16:37

Żeby było najłatwiej - przeczytaj: https://docs.google.com/file/d/0B3PkZw7 ... edit?hl=pl

Jeśli rozumiesz, a wytłumaczone to jest dość dokładnie i potrafisz trochę spamiętać, to znaczy, że się sam nauczyć możesz. Tak. Znajomość rysunku technicznego jest wyjątkowo ważna. Musisz wiedzieć, że tak trywialnie się wyrażę, czy kółko na kwadracie to jest otwór, czy taki okrągły występ. Oczywiście, tak prosto nie jest, musisz po prostu na podstawie rysunku wyobrazić detal, który chcesz wykonać.

Co do narzędzi pomiarowych (mikromierz, suwmiarka, średnicówka zegarowa) to pomogą na pewno filmiki z youtuba.


Ituch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2015, 13:39
Lokalizacja: oerlinghausen

#3

Post napisał: Ituch » 30 wrz 2015, 22:14

Mozesz podeslac mi ten link na priv? Bo prawdopodobnie zostal skasowany :)
I'll be back... :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”