3 pytania od zielonego

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 40
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#101

Post napisał: kubus838 » 06 cze 2015, 20:27

IMPULS3 pisze: Powiem to wprost, za mały jesteś abym sie starał coś udowadniać. Jakbyś mnie znał to wiedziałbyś ze roboty mi nie brakuje a i tak wiele terminów zawalam, więc wybacz ale zwyczajnie za mały jesteś abym się starał. Może gdyby to był sezon zimowy a robota warta poświecenia się to dla samego utarcia Ci nosa bym to zrobił a tak to tylko stracę czas na coś oczywistego dla większości tu tylko nie dla Ciebie. :lol:
Ja jak normalny klient zamawiam i płace. Jak jest wszystko według projektu wtedy kasa wypłacona. Rodzaj czyli jak, płatności w tym przypadku pozostawiam Tobie. Nie musze Cię znać aby wiedzieć, że takim bajkopisarzom i złotoustym nic zlecać nie należy. I teraz to już rozumiem, że zawalasz terminy.

Czyli teraz już jesteś na etapie obrażania się na zlecenie, za które ja Ci płace. Co też napisałem już wcześniej. To jakie ryzyko? Robisz ja płaca, kase masz w kieszeni za meteriał i godziny pracy. Napisze to tak - ryzyko jest jedno. Ty tego nie zrobisz na warunkach które Ty sam wczęśniej określiłeś.

A teraz powiem Ci co będzie dalej. Zaczniesz mnie wyzywać od czegoś tam i komunikować z swoim "chłopczykami" a na koniec pójdziesz się napić alkoholu bo "no nie chesz ale musisz sie napić ".

robert




kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 16240
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#102

Post napisał: kamar » 06 cze 2015, 20:41

jasiu... pisze:P jeszcze jego szef zrozumie, że ma bardzo jednostronnie myślącego pracownika :lol:
Są różni szefowie :) Gdyby mój pracownik zażądał dostępu do Cama z taką pierdółką to szukałby roboty :)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#103

Post napisał: IMPULS3 » 06 cze 2015, 20:48

jasiu... pisze: On chyba nawet nie rozumie, co to jest MDI i po co jest.
Coś sie dopytam bo jest okazja, :) w systemach na których kolega pracuje to jest jedna linijka czy można w MDI wpisać kilka linijek kodu?

kubus838 pisze:Czyli teraz już jesteś na etapie obrażania się na zlecenie, za które ja Ci płace. Co też napisałem już wcześniej. To jakie ryzyko? Robisz ja płaca, kase masz w kieszeni za meteriał i godziny pracy. Napisze to tak - ryzyko jest jedno. Ty tego nie zrobisz na warunkach które Ty sam wczęśniej określiłeś.
Ryzyko jest o wiele większe niż mozesz się domyślać, i to nie z powodu tej roboty ale z wywiazania się z innych. Nawet w tej chwili pracują cały czas maszyny... Wejdz w mój profil i zobacz co pisałem o tym ile i do której pracuję, a pisałem to w innym temacie i kilka dni temu....
Nie zamierzam się obrażać bo czuję się jakbym rozmawiał z zaprogramowanym komputerem. :lol: Z piciem też żle trafiłeś choćby dlatego że muszę na 2 godzinki wyjechać zaraz więc nie płacz że mnie nie ma bo wrócę przed północą. :lol:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 40
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#104

Post napisał: kubus838 » 06 cze 2015, 21:09

IMPULS3 pisze:
Coś sie dopytam bo jest okazja, :) w systemach na których kolega pracuje to jest jedna linijka czy można w MDI wpisać kilka linijek kodu?
Najpierw Ty odpowiedz na moje pytanie. A jak chcesz mnie sprawdzać to czy myślisz że bym się przyznał? A nie sądzisz, że najpierw bym sprawdził w opise.
kamar pisze: Gdyby mój pracownik zażądał dostępu do Cama z taką pierdółką to szukałby roboty
A może on już szuka tylko Ty jeszcze o tym nie wiesz.

robert


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 16240
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#105

Post napisał: kamar » 06 cze 2015, 21:17

kubus838 pisze: A może on już szuka tylko Ty jeszcze o tym nie wiesz.
robert
Cholera, 8 lat szuka najmłodszy bez efektu ? To jednak są nieoperatywni :)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#106

Post napisał: IMPULS3 » 06 cze 2015, 21:22

kubus838 pisze:A jak chcesz mnie sprawdzać to czy myślisz że bym się przyznał? A nie sądzisz, że najpierw bym sprawdził w opise.
A zauważyłeś że nie do Ciebie to pytanie jest adresowane? To do kolegi Jasiu... bo pomimo że nie znam czlowieka to jakoś bardziej mi wygląda na kompetentnego. :)

kubus838 pisze:Najpierw Ty odpowiedz na moje pytanie.
A było jakieś? Bo już się gubię... :lol:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 40
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#107

Post napisał: kubus838 » 06 cze 2015, 21:27

IMPULS3 pisze: A zauważyłeś że nie do Ciebie to pytanie jest adresowane? To do kolegi Jasiu... bo pomimo że nie znam czlowieka to jakoś bardziej mi wygląda na kompetentnego. :)
A tak przepraszam - no tak pytałeś swojego......
IMPULS3 pisze: A było jakieś? Bo już się gubię... :lol:
Było tylko trzeba czytać.

robert

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#108

Post napisał: MlKl » 06 cze 2015, 21:38

IMPULS3 - pod LinuxCNC jednorazowo wpisujesz jedną linijkę, ale dzięki pamięci poprzednich operacji możesz w MIDI sobie zaprogramować nawet dość skomplikowaną obróbkę, i powtarzać ją po prostu wywołując po kolei polecenia zapisane w historii, nawet nie czekając, aż poprzednia operacja się wykona. Czasem tak klikam po kolei dziesięć linijek i idę robić co innego, jak słyszę że maszyna skończyła, znowu je klikam po kolei. Na kilka powtórzeń nie opłaca się pisać oddzielnej procedury.

Co do naszego drogiego Kubusia - proponują przestać karmić trolla. On i tak nie zatrybi, oczka mu CAD-em zaszły...

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#109

Post napisał: bartuss1 » 06 cze 2015, 21:42

jesli ni emam konwencjonalnego haszpla ale mam cnc, to proste odpierduchy robie z mdi, musiałbyum na gowe upaśc zeby robic to w camie zabierając sobie czas na zamodelowanie tego elemenciku i wyznaczenie trajketorii, co inszego jakas trunda figura czy tam kieszenie krzywoliniowe typu hustawki na place zabaw gdzie ryj kazdej kaczki i koguta jest bardziej krzywy niż mia;lbym to z reki robić.
nie wiem o co sie spieracie, przecizez to wszystko jest oczywiste jak kałuża i dzieciaki ktore muszą do niej wejść.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 16240
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#110

Post napisał: kamar » 06 cze 2015, 21:44

MlKl pisze:. Czasem tak klikam po kolei dziesięć linijek i idę robić co innego, jak słyszę że maszyna skończyła, znowu je klikam po kolei. Na kilka powtórzeń nie opłaca się pisać oddzielnej procedury.
.
Żebym zrozumiał po co, to nie powiem :) Zawsze można wstawić pętelkę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”